آیا باید از پراجکت سرور / وب استفاده کنم؟
حمید رضا خداوردی

آیا باید از پراجکت سرور / وب استفاده کنم؟

همه سازمان‌ها به طور جدی نیاز به مجهز کردن تیم خود با برنامه‌ای دارند که به مدیریت بهتر کار و کارایی بیشتر آن‌ها بیانجامد. آن‌ها همچنین اذعان کرده‌اند که این تیم‌ها بیشتر به یک لیست ساده برنامه‌ریزی نیاز دارند. مایکروسافت به منظور کمک به تیم‌ها برای همکاری موثرتر در پروژه‌ها، اخیرا پروژه جدیدی را برای وب‌سایت‌ها در سراسر جهان، منتشر کرده است. این اعلامیه و پروژه جدید، سر و صدای زیادی بپا کرده و موجب سردرگمی بسیاری از افراد شده است. از زمان اعلام مایکروسافت سوالات زیادی از سوی کاربران مطرح شده است، مانند اینکه: “آیا ما در حال حاضر از پراجکت وب استفاده نمی‌کنیم؟” و “آیا این همان پروژه 2019 است؟”. در پاسخ به این سوالات می‌توان گفت که بهتر است از یک تکنیک معروف مدیریت پروژه – مدیریت نیازها – استفاده کنیم تا از این طریق بدانیم آیا پروژه جدید امروز به مجموعه ابزارهای ما تعلق دارد، یا اینکه ما باید به پروژه قدیمی خود ادامه دهیم:

پراجکت سرور

پراجکت آنلاین یا پراجکت سرور

پراجکت وب Grid-View

مخاطبان اصلی پروژه جدید کسانی هستند که بیش از آنچه نیاز به یک راه حل اساسی برای مدیریت داشته باشند، نیاز به توانایی دارند. اگر به ابزاری نیاز دارید که بتواند شما را از انجام وظایف مختلف رها کند، پیشنهاد می‌شود از گروه‌های Office 365 به عنوان تیم پروژه خود استفاده کنید، زیرا این برنامه ترتیب وقوع وظایف را مدیریت می‌کند و داشبوردهایی که کار بارگذاری و پردازش گزارش‌های شما را آسان می‌کند را مستقر می‌کند. علاوه بر این، قطعا باید پروژه جدید را بررسی کنید، زیرا در صورت همراه بودن با Power BI، ظرفیت بالایی را فراهم می‌کند که مطابقت با آن دشوار است.

پراجکت وب – صفحه نمایش

اگر سازمان شما در حال افزایش مقیاس مدیریت پروژه باشد، آیا باید استفاده از پراجکت وب‌سایت‌تان را متوقف کنید یا بیشتر روی پراجکت آنلاین تمرکز کنید؟

یکی از بهترین دلایل تمرکز روی پراجکت آنلاین این است که شما ارزش استفاده از قابلیت‌های اصلی PPM را تشخیص می‌دهید، مانند:

خطوط پایه

مسیر بحرانی

مدیریت منابع

مدیریت مالی

مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها

ایجاد زمینه‌های سفارشی برای فرمول‌ها یا گروه‌بندی یا مرتب‌سازی

استقرار گردش کار خودکار

ایجاد برنامه‌های جدیدی از الگوها

جمع آوری تلاش واقعی از اعضای تیم خود (به عنوان مثال؛ با صفحه‌های زمانی)

پراجکت سرور

در حال حاضر هیچ یک از این قابلیت‌ها در پروژه جدید موجود نیست. با این حال، ما باید توجه داشته باشیم که بیشتر آن‌ها و نه همه آن‌ها در لیست درخواست‌هایی هستند که باید در نظر گرفته شوند. وقتی بیشتر یا همه این‌ها در پروژه جدید در دسترس قرار می‌گیرد، ما فرصت بیشتری برای سازمان‌دهی مدیریت پروژه می‌بینیم که می‌تواند پروژه جدید را بیش از یک گستره محدود در نظر بگیرد. این موضوع به راحتی قابل درک است که چرا سیستم عامل‌های قدیمی چنین جایگاه برجسته‌ای را در بین راه‌حل‌های مدیریت پروژه سازمانی دارند.

پراجکت وب Timeline-View

به شما پیشنهاد می‌کنیم که پراجکت آنلاین مکمل و برنامه‌ریز را با پروژه جدید در نظر بگیرید. اکنون مدل PPM مایکروسافت به شما این امکان را می‌دهد که سه مورد از بهترین ابزار مدیریت کار را برای رفع نیازهای مختلف سازمان خود به همراه داشته باشید. پروژه جدید Office 365 یک محیط مدیریت کار بصری بسیار عالی به ارمغان آورده است که به موجب آن، شما بدون نیاز به قدرت و پیچیدگی که مورد نیاز سازمان‌های سطح پایین است، قابلیت‌های اضافه‌شده‌ای را پیدا خواهید کرد که بسیاری به دنبال آن بوده‌اند.

تیم‌ها به روشی ساده و کاملا بصری برای سازمان‌دهی کار گروهی که برنامه Planner به ارمغان می‌آورد نیاز دارند و می‌توانند از ادغام آن با سایر خدمات Office 365 مانندOutlook ،Office 365 Groups و همچنین با پراجکت آنلاین بهره‌مند شوند.

سازمان شما می‌تواند هر سه سطح توانایی مدیریت کار را با تمرکز اداری Office 365 فراهم کند. این امر امنیت و آموزش را در مقایسه با سایر استقرارها ساده می‌کند. توجه داشته باشید که یک پروژه نمی‌تواند هم در پراجکت آنلاین و هم در پروژه جدید شما وجود داشته باشد، بلکه آن‌ها دو محیط جداگانه در Office 365 شما هستند. شما باید در نظر بگیرید که کدام محیط ابتدا نیازهای هر پروژه را برطرف می‌کند و سپس تصمیم بگیرید که آن پروژه کجا مدیریت شود.

پراجکت سرور

در سناریوی دیگری، پروژه جدید همچنین ممکن است مسیری را برای حذف نرم‌افزارهای غیرضروری فراهم کند. این به شما امکان می‌دهد تا از پیچیدگی برخی از تیم‌ها که در حال حاضر تحت تأثیر پیچیدگی و قدرت سیستم‌عامل‌های مدیریت پروژه سازمانی (EPM) مانند Project Server، Project Online، Planview، Primavera و غیره هستند، بکاهید. آیا می‌توانید در عین حال که برخی از توانایی‌های اساسی را حفظ می‌کنید از سطح پیچیدگی آن‌ها بکاهید؟ آیا مواردی از قبیل وابستگی و تقاضای منابع باعث می‌شود مدیران پروژه غیر رسمی شما کارآیی بیشتری داشته و کمتر تحت فشار قرار بگیرند؟

خلاصه

دلایل موجهی برای سازمان‌ها وجود دارد که از سیستم عامل‌های قدیمی پراجکت سرور و پراجکت وب استفاده می‌کنند. اگر شما یک سازمان مدیریت پروژه هستید که از قابلیت‌هایی مانند خطوط اصلی، مسیر حیاتی، تقاضای منابع قوی و مدیریت ظرفیت، سرمایه‌گذاری، الگوها، گزارش کار کاربر نهایی و حتی گردش کار خودکار بهره‌مند می‌شوید، بهتر است که به استفاده از پلتفرم‌های پراجکت آنلاین و پراجکت سرور، حداقل تا زمانی که قابلیت‌های مورد نیاز شما توسط سیستم‌عامل‌های دیگر ارائه شود، ادامه دهید. همچنین، اگر الزامات امنیتی، اطلاعات شما را به سمت انجمن‌های GCC، GCC High و DoD برای Office 365 سوق داده است، باید بدانید که پروژه جدید در حال حاضر به شما ارائه نمی‌شود، اگرچه مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد آن را در آینده به GCC تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما