شیرپوینت

شیرپوینت یک پلتفرم تحت وب برای دسترسی مشترک به اطلاعات، تعامل و همکاری درون سازمانی است.

در یک نگاه

مایکروسافت با ارائه این ابزار به سازمان ها و تیم های کاری این امکان را می دهد تا از طریق این پلتفرم و با کمترین زمان و هزینه بتوانند محتوا ، دانش سازمانی و ایده های خود را در یک بستر امن به اشتراک بگذارند، ارتباطات و تعاملات درون سازمانی را مدیریت کنند، بازیابی و جستجوی دانش و اطلاعات سازمانی را به راحتی انجام دهند و فرایندها و جریان های کاری خود را پیاده سازی کنند. شیرپوینت علاوه بر امکانات پیش فرضی که به همراه خود دارد این امکان را نیز فراهم می سازد تا سازمان ها بتوانند سیستم های نرم افزاری خود را نیز در بستر شیرپوینت توسعه داده و کمترین وابستگی را به پلتفرم ها و ابزارهای دیگر داشته باشند و از این طریق یکپارچگی بین سیستم های اطلاعاتی را فراهم می سازد. شیرپوینت یکپارچگی کاملی با مجموعه ابزارها و نرم افزارهای سازمانی و نرم افزارهای آفیس مایکروسافت دارد و همین امر باعث انعطاف پذیری بالا و محبوبیت بیشتر این ابزار شده است.

سیستم مدیریت محتوا ( Content Management System )

شیرپوینت در وهله اول یک سیستم مدیریت محتوا یا Content Management System یا CMS پیشرفته می باشد. این بدان معنی است که شما با استفاده از شیرپوینت (SharePoint) به راحتی می توانید سایت های مختلف را بدون هیچ گونه کدی طراحی، ایجاد و مدیریت کنید که برای اینکار ملزم به استفاده از ساختار تعریف شده شیرپوینت هستید.

شیرپوینت به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از ده ها Template تعریف شده در آن، سایت های با قدرت عملیاتی مختلف راه اندازی کنید! سایت هایی از قبیل : وبلاگ، ویکی، سایت تیمی، سایت انتشار اطلاعات، سایت های همکاری، انواع سایت های جلسات، آرشیو اطلاعاتی و … که شما این دامنه تعریف سایت ها را در سایر CMS ها نخواهید یافت.

تصمیم گیری با استفاده از ابزارهای مدیریت محتوا و تعاملات سازمانی تحت شیرپوینت به راحتی قابل انجام است.بر اساس آمار ارائه شده در سایت مایکروسافت، بیش از ۲۰۰ هزار سازمان و ۱۹۰ میلیون از مردم در دنیا از مایکروسافت شیرپوینت استفاده می کنند.

به طور کلی سه ویژگی اصلی شیرپوینت را می توان به صورت زیر بیان کرد

دسترسی سریع به اطلاعات
توانمند سازی کار گروهی
یکپارچگی در همکاری و ارتباطات

شیرپوینت به شکل دو نسخه شیرپوینت آنلاین (SharePoint Online) و شیرپوینت سرور (SharePoint Server) ارائه می گردد. این دو نسخه به لحاظ امکانات تا حدودی با هم متفاوت هستند که اصلی ترین تفاوت آنها در نیازمندی به سرور می باشد.

شیرپوینت آنلاین

شیرپوینت آنلاین یک سرویس Cloud-Based است که یکی از امکانات Office 365 به حساب می آید. سازمانها میتوانند برای به اشتراک گذاری و مدیریت محتوا و دانش سازمانی از آن کمک بگیرند. مزیت نسخه آنلاین این است که به سرور شخصی نیازی ندارد، در نتیجه نیازی به نصب، تنظیمات و نگهداری سرور نمی باشد و به صورت دوره ای توسط مایکروسافت به روز رسانی میشود.

برخی از ویژگی های شیرپوینت آنلاین:

 • پشتیبانی از SPFX
 • تجربه کاربری با صفحات مدرن و Responsive
 • یکپارچگی با Yammer و گروه های کاربری Office 365
 • حذف برخی محدودیت ها در سایز و تعداد فایل ها

شیرپوینت سرور:

همان طور که از نام آن مشخص است شیرپوینت سرور جهت نصب و راه اندازی به سرور نیاز دارد.این برنامه برای سازمانهایی که به دنبال کنترل بیشتری بر رفتار یا طراحی شیرپوینت هستند، فراهم شده است. این نسخه از شیرپوینت، کمتر به روز رسانی میشود در عوض شامل امکانات بیشتری برای سفارشی سازی و توسعه نرم افزار در بستر این پلتفرم می باشد.

خدمات پیاده سازی و پشتیبانی شیرپوینت ۲۰۱۹

انعطاف پذیری و عملکرد شیرپوینت در نسخه های جدیدتر بالاتر رفته است. تجربه مدرن شیرپوینت شامل پیشرفت های کلیدی مانند به حداقل رساندن تأخیر و بهبود پاسخگویی صفحات شیرپوینت است. شرکت تکران همگام با دانش روز دنیا و استفاده از جدیدترین نسخه ها با بهره گیری از متخصصین خبره و با تجربه در این زمینه، متناسب با نیاز مشتری، بهترین راهکار سازمانی مبتنی بر شیرپوینت را ارائه می دهد.

مشاوره تخصصی
پیاده سازی، توسعه وپشتیبانی راهکارهای مبتنی بر شیرپوینت
مهاجرت و بهینه سازی

چند نمونه راهکارهای مبتنی بر مایکروسافت شیرپوینت تکران:

 • سامانه مدیریت وظایف و پروژه ها
 • سامانه درخواست خدمات
 • سامانه مدیریت قراردادها
 • سامانه مدیریت قرارداد سازمانی
 • سامانه مدیریت اسناد
 • سامانه مدیریت جلسات
 • پورتال سازمانی
 • داشبورد مدیران
 • سامانه مدیریت اسناد مهندسی