شیرپوینت چیست؟
بهاره ابهری

شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت، یک پلتفرم نرم افزاری گسترده است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است. این پلتفرم به شما امکان می‌دهد تا برای مدیریت محتوا، اشتراک گذاری اطلاعات، مدیریت پروژه، انتشار و مدیریت سند، ایجاد فرآیند کاری و تعاملات اجتماعی در سازمان خود استفاده کنید. با استفاده از این پلتفرم، کاربران می‌توانند به راحتی اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند و با همکاران خود همکاری کنند. شیرپوینت در دو نسخه آنلاین و خودکار در دسترس است و به شما امکان می‌دهد که به صورت آنلاین به این پلتفرم دسترسی داشته باشید و بدون نیاز به نصب آن بر روی سیستم خود، از آن استفاده کنید. شیرپوینت به دلیل قابلیت‌های متعدد و گسترده‌ای که ارائه می‌دهد، در سازمان‌های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیرپوینت یک پلتفرم گسترده است که شامل مجموعه‌ای از محصولات و فن آوری‌های مختلف می‌شود و برای استفاده از این پلتفرم، نیازمند یادگیری راه حل‌های مختلفی است که در آن وجود دارد. برای یادگیری شیرپوینت، بهتر است از برنامه‌ی مایکروسافت آفیس استفاده کنید.

شیرپوینت روی سرور نصب می‌شود و برای دسترسی به آن، به شبکه‌ی شما متصل می‌شود. با استفاده از شیرپوینت، می‌توانید از راه حل‌های مختلفی مانند مدیریت محتوا، مدیریت پروژه، مدیریت اسناد و سایر امور مشابه استفاده کنید.

به دلیل پیچیدگی شیرپوینت، برای یادگیری آن نیازمند تحلیل عمیقی از راه حل‌های مختلف است. بهترین راه برای یادگیری شیرپوینت، استفاده از آموزش‌های مجازی و منابع آموزشی مرتبط با آن است. با انجام مراحل پیاده‌سازی به ترتیب صحیح و استفاده از شیرپوینت به بهترین نحو، می‌توانید از آن بهره بیشتری ببرید.

شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت چه کاری انجام می‌دهد؟

مایکروسافت شِیرپوینت یک پلتفرم آنلاین است که در بین شرکت های کوچک و بزرگ گسترش یافته است. شیرپوینت یک صفحه‌ی اینترنتی آنلاین مشترک با جمع آوری اخبار، اسناد، منابع و لیست ها برای ویرایش و همچنین برای اشتراک گذاری بین افراد و گروه ها، در داخل سازمان شما یا خارج از کشور ایجاد می‌کند و این اجازه را می‌دهد تا شما کنترل عمیق بر اطلاعات و ارتباطات حساس، نسخه‌ی پیشرفته فایل و اشتراک اطلاعات از طریق وبلاگ ها و نوت بوک‌ها داشته‌ باشید.

شش حوزه کاری شیرپوینت:

  • سایت‌ها
  • جوامع
  • محتوا
  • جستجو کردن
  • بینش‌ها
  • کامپوزیت‌ها

سایت‌ها؛ شیرپوینت وب سایت می‌سازد.

شیرپوینت یک موتور وب سایت عظیم است. شما به آن بگویید من به یک وب سایت احتیاج دارم، بوم! شما یک وب سایت دارید، یکی دیگر بسازید، بوم! شما یک وب سایت دیگر دارید. شما به برنامه‌های خاصی احتیاج ندارید؛ همچنین نیازی نیست که یک طراح وب یا برنامه‌نویس باشید.

این وب سایت‌ها به چه کار می آید؟

یکی ممکن است وب سایتی برای شما باشد. مورد دیگر می‌تواند یک وب سایت برای تیم شما، یا اینکه برای شرکت شما باشد. ممکن است در ایجاد این وب سایت‌ها نقش داشته باشید یا فقط از وب سایت‌های ساخته شده توسط افراد دیگر در شیرپوینت، استفاده کنید؛ اما در اصل، شیرپوینت وب سایت ایجاد می‌کند. بیشتر وب سایت‌هایی که شیرپوینت طراحی می‌کند، برای کمک به شما ایجاد شده‌اند. آن‌ها را تغییر دهید، ویرایش کنید. این موضوع، ما را به اصل دوم یعنی جوامع می‌رساند.

شیرپوینت چیست؟

جوامع؛ شیرپوینت به شما کمک می‌کند تا با افراد دیگر کار کنید.

شاید ایده‌ی همکاری در این امر نهفته است که فقط شما و یک نفر دیگر همزمان، روی یک سند ورد کار کنید. شیرپوینت می‌تواند به شما اجازه دهد، این کار را انجام دهید. شاید شما به یک پایگاه اطلاعات شرکت یا ویکی پدیا نیاز دارید، که بتواند به راحتی برای صد نفر از کارکنان قابل ویرایش باشد؛ شیرپوینت این کار را نیز می‌تواند انجام دهد. شیرپوینت می‌تواند تقویم، لیست کارهای مشترک و تابلوهای بحث را به شما ارائه دهد. همچنین مقدار زیادی محتوا را ردیابی می‌کند و می‌تواند هنگام تغییر اوضاع به شما اطلاع دهد.

محتوا؛ شیرپوینت به شما فضایی می‌دهد تا مطالب خود را قرار دهید.

شما می‌توانید تمامی مطالب مربوط به فعالیت‌های روزمره‌ی سازمان خود را جمع‌آوری کنید. اسناد، ارائه‌ها، صفحات گسترده، دستور کارها، تصاویر، صوت یا ویدیو، همه‌ی آن‌ها را بردارید و در شیرپوینت بارگذاری کنید. به جای ارسال نامه و ایمیل برای افراد، همه‌ی این موارد را در شیرپوینت قرار دهید.

جستجو؛ شیرپوینت به شما این امکان را می‌دهد که مطالب مورد نیاز خود را پیدا کنید.

شیرپوینت یک موتور جستجوی بسیار عظیم و هوشمند دارد؛ که یک موتور جستجو‌ی بسیار عالی و پیچیده است. نه تنها به شما امکان جستجوی مطالب خود را به روش‌های مختلفی می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند، تا افراد را جستجو کنید و این کار را به صورت ایمن انجام دهید؛ تا کسی به چیزی که نباید دسترسی داشته باشد، دسترسی پیدا نکند.

شیرپوینت چیست؟

بینش؛ شیرپوینت به شما کمک می‌کند تا تمام اطلاعات خود را برای درک بهتر آن‌ها جمع‌آوری کنید.

شیرپوینت به شما کمک می‌کند، مقادیر بسیار زیادی محتوا را سازماندهی و معنا کنید؛ به شیوه‌ای که در نظر گرفتن موارد مختلف و ارائه‌ی آن‌ها، منطقی باشد.

کامپوزیت؛ شیرپوینت به شما کمک می‌کند تا بهترین خود را بسازید.

بدون برنامه یا پلتفرم، هیچ سیستم عملیاتی، نمی‌تواند دقیقا همان چیزی را که شما نیاز دارید، بداند. بنابراین؛ شیرپوینت دارای قابلیت های شگفت انگیزی است که گسترش یافته‌اند. شما می‌توانید، با استفاده از طراح شیرپوینت و ویزیو، جریان‌های کاری سفارشی را بسازید.

شیرپوینت آنلاین با مرورگر وب خود از هر دو پلتفرم ویندوز و مک قابل دسترس و در سه نسخه‌ی اصلی موجود است:

شیرپوینت آنلاین

شیرپوینت آنلاین رایج ترین راه حل برای کسب و کارهای کوچکتر و میزبانی سایت‌های اینترنتی در سرورهای مایکروسافت است.

شیرپوینت سرور

سرور شیرپوینت از کامل‌ترین نسخه‌های اینترنتی است که به طور کامل، قابل تنظیم در صفحات میزبانی شده برای سرورهای خصوصی محلی است.

برنامه‌ی شیرپوینت

اپلیکیشن شیرپوینت رایگان است، و این اجازه را می‌دهد که به طور مستقیم از گوشی های هوشمند به تمام سایت‌های شیرپوینت دسترسی پیدا کنید.

می تونی با سیستم جستجوی زیر مقاله های دیگه تکران رو هم بخونی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما