مواردی که هزینه ی طراحی اپلیکیشن را تحت تاثیر قرار می دهند
حمید رضا خداوردی

مواردی که هزینه ی طراحی اپلیکیشن را تحت تاثیر قرار می دهند

طراحی اپلیکیشن، متشکل از تجربه ی کاربری و رابطه کاربری، مسلما پایه و اساس خوبی برای فرایند توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های بعدی می باشد. فرض میکنیم که بسیاری از کاربران و طراحان اپلیکیشن علاقه مند به دانستن هزینه طراحی بالقوه برنامه و اینکه چه روش ها و خدماتی پایه و اساس این قیمت گذاری را تعیین می کند. به طور کلی، کاهش هزینه طراحی اپلیکیشن به نظر نمی رسد که تصمیم درستی باشد زیرا طراحی اپلیکیشن پایه و اساس کل سیستم دیجیتال را ایجاد می کند.

قیمت طراحی اپلیکیشن

هزینه ی طراحی اپلیکیشن: چرا کسب و کار ها به این خدمت نیاز دارند

برای جلوگیری از استفاده ی کم و محدود از اپلیکیشن، پرداختن به طراحی برنامه دقیقا در مراحل اولیه فرایند توسعه نرم افزار بسیار مهم می باشد. هزینه ساخت یک اپلیکیشن چقدر می باشد و آیا توسعه ی اپلیکیشن مانند طراحی آن می باشد؟ این سوال رایج در میان صاحبان مشاغل می باشد که ایده توسعه برنامه را دنبال می کنند. درک این واقعیت که طراحی برنامه و توسعه اپلیکیشن ها دو خدمت جدا از هم هستند بسیار مهم می باشد.

توسعه ی برنامه آخرین مرحله ایجاد اپلیکیشن می باشد و اجرا و پیاده سازی فنی ویژگی هایی است که باید به یک برنامه اضافه گردد. با این حال، بسیاری از فرایند های دیگر قبل از مرحله توسعه انجام می شود که یکی از آنها طراحی اپلیکیشن می باشد.

طراحی اپلیکیشن محور اصلی حل مسئله می باشد. ایده اصلی پشت یک برنامه حل یک مشکل است که کاربران با ان روبرو هستند. اشتباه اصلی که شما می توانید انجام دهید این است که سعی کنید راه حل یک رقیب را بدون مطالعه نیاز ها و مشکلات مخاطبان هدف خود کپی کنید. روند طراحی یک برنامه کاربردی موبایل بسیار پیچیده می باشد.

آیا خودمان میتوانیم یک اپلیکیشن موبایل طراحی کنیم؟

هزینه طراحی یک اپلیکیشن توسط خود فرد چقدر خواهد بود؟ این سوال یکی از سوال های محبوبی میان اشخاصی می باشد که در زمینه طراحی اپلیکیشن تحقیق می کنند. در حالی که انجام همه کارها توسط خودتان امکان پذیر است، باید اصول و مبانی UX موبایل را درک کرده و دانش عمیقی در مورد ابزارهای طراحی اپلیکیشن موبایل داشته باشید و به طور کلی بدانید که چگونه یک برنامه را طراحی کنید. فقط یک طراح و متخصص UX/UI با تجربه همه موارد داخلی و خارجی روند طراحی اپلیکیشن، استانداردهای طراحی، دستورالعمل های پیگیری و نکاتی را که بهترین برنامه را برای کنجی از بازار و همچنین برای محصولی خاص ایجاد میکند، میداند.

فرایند ها و خدمات تاثیرگذار بر هزینه ی طراحی اپلیکیشن

هزینه طراحی یک اپلیکیشن چقدر می باشد؟ تخمین هزینه برای طراحی یک اپلیکیشن بدون دانستن همه جنبه های تشکیل دهنده این روش غیرممکن می باشد. فرایند طراحی یک برنامه بسیار پیچیده می باشد و ممکن است خدمات زیر را شامل شود: تحقیق و توسعه، تجربه کاربری تلفن همراه UX، رابط کاربری UI –رابطه کاربری که به بخش تصویری طراحی و برند اشاره دارد. دانستن فرایند های تاثیرگذار بر هزینه ی طراحی اپلیکیشن به افراد کمک میکند تا درک روشنی از چگونگی قیمت گذاری بر روی اپلیکیشن داشته باشند.

قیمت طراحی اپلیکیشن

تحقیق در مورد اپلیکیشن های تجاری و مولفه های فنی

این مرحله اول به ایجاد یک برنامه عالی برای ارائه راه حل های آتی کمک می کند. زمان زیادی معمولا به تحقیق اختصاص می یابد که مخاطبان هدف، رقابت و روند های اصلی بازار را شناسایی کند. بدون تحقیق دقیق و درک هر یک از جنبه ها، دانستن چگونگی طراحی اپلیکیشن های محبوب و کاربردی دشوار خواهد بود. در طی این مرحله که به آن مرحله اکتشاف نیز گفته می شود، طراح اپلیکیشن و تحلیلگر کسب و کار، گوشه ی خاصی در بازار را مورد بررسی قرار می دهند و به آن ها امکان را میدهند تا ایده های برنامه را از زوایایی مختلف بررسی کنند. شناخت وضعیت بازار کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف اصلی برنامه های رقیب و چگونگی کاهش این چالش ها در فرایند طراحی اپلیکیشن در آینده کاهش یابد. سپس، با تجزیه و تحلیل آخرین روند طراحی رابط برنامه موبایل، آن ها می توانند بهترین شیوه را انتخاب کنند تا به آن ها در پیشرفت تصمیم گیری در مورد نحوه طراحی یک اپلیکیشن کمک کند. پس از انجام تحقیقات، تیم طراحی سپس نقشه ی ذهنی پروژه و بقیه محصول را با قابلیت های دقیق در دسترس تهیه می کنند. تمامی این موارد در طراحی یک برنامه کاربردی موبایل در آینده مورد استفاده ی بیشتر قرار می گیرند. هزینه های مربوط به این مرحله از مرحله کشف برنامه اولیه در هر پروژه به ترتیب زیر می باشد:

 • پیچیدگی اپلیکیشن
 • ساعت های مورد نیاز برای جمع آوری و تحلیل نیاز های تجاری
 • برنامه ریزی انطباق با اجرای فنی
 • تعداد ویژگی هایی که باید در طراحی به آنها توجه شود
 • تعداد پلتفرم های تحت پوشش
 • ساعت های صرف جلسات تیم با تحلیلگران کسب و کار، طراح نرم افزار و طراحی UX/UI

طراحی تجربه ی کاربری

نمونه سازی اولیه یا طراحی UX موبایل یکی از سرویس های مهم در روند طراحی اپلیکیشن می باشد. بسته به پیچیدگی پروژه، این ممکن است شامل یک طرح اولیه سیستم یا ایجاد فریم ورک های UX بطور مستقیم باشد. این موضوع بر کل تخمین هزینه نمونه اولیه تاثیر می گذارد. جزئیات بیشتر راجع به آنچه می تواند در طراحی تجربه کاربر در درون یک اپلیکیشن دخیل باشد:

 • طرح ها یا Sketches

  اگر پروژه واقعا پیچیده باشد، ویژگی های زیادی را در بر می گیرد و پیمایش دشواری را نیز به همراه دارد.مفهوم کلی یک اپلیکیشن با فرمت رایگان ارائه داده می شود که میتواند بصورت دستی یا با استفاده از ابزار طراحی موبایل مانند Sketch, Figma, UXPIN و غیره انجام شود که اکثرا طرح های اولیه ای ایجاد می شوند تا فقط نمونه اصلی و همچنین پیچیده ترین مکانیسم ها را به نمایش بگذارند.

 • فریم ورک های تجربه کاربری UX wireframes

  بر خلاصه طرح های اسکچ، فریم ورک های تجربه کاربری فقط با کمک ابزار های اختصاصی طراحی موبایل ساخته می شوند. در طی این مرحله، طراحان ساختار یک برنامه آینده را با تمرکز بر قابلیت استفاده و جریان آن بیان می کنند.

 • فریم ورک های تجربه کاربری با عناصر رابط کاربری اصلی

  فیگما – Figma – به همراه سایر ابزارهای طراحی پیشرفته می توانند به استفاده از یک ساختار طراحی دقیق تر، اضافه کردن فونت های خاص، کلید ها وسبک های کنترل و سایر مولفه های UI اصلی و بومی حتی در مرحله طراحی UX کمک کنند.

طرح بصری

طراحی بصری به معنای همه چیز در ارتباط با کاربران می باشد و یکی از بهترین راه ها برای انتقال ایده در پشت یک محصول و خدمت و حل مشکلات از طریق راه حل های بصری می باشد. مدل های UI بر اساس فریم ورک های UX ایجاد می شوند و طراحی یکپارچه شده از یک برنامه را به گونه ای تجسم می کنند که در بین سایر برنامه ها قرار گرفته و یک طراحی اپلیکیشن منحصر بفرد ایجاد کند.

برندینگ

برندینگ یکی دیگر از مراحل اصلی طراحی رابط اپلیکیشن موبایل می باشد زیرا شامل لوگو، فونت و تصاویر با نام تجاری می باشد. برندسازی با ایجاد رابطه با خلق و خوی کاربران شروع می شوند و سپس به سمت طراحی لوگو حرکت می کند.

تصویر و انیمیشن

تصویرگری و تصویرسازی که معمولا با Adobe Illustrator CC ایجاد می شود به برقراری ارتباط ایده ویژگی های اپلیکیشن با مفهوم کلی اپلیکیشن کمک می کند. تصویر ها می توانند از سبک های مختلفی برخوردار باشند، اما همیشه باید با مفهوم کلی طراحی یک اپلیکیشن هماهنگ باشند. زمان مورد نیاز برای ایجاد یک تصویر بسته به پیچیدگی، مفهوم سبک، ویژگی برای پوشش و غیره متفاوت می باشد. طراحی انیمیشن ها حتی دشوار تر از تصویرسازی می باشد. این تصویر یا اشیا پویا و متحرک معمولا در Adobe After Effects ایجاد می شوند.

قیمت طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن چقدر هزینه بر می باشد؟

فاکتور های اصلی بر قیمت گذاری نهایی طراحی اپلیکیشن:

 1. تعداد پلتفرم ها: آیا شما نیاز دارید که یک برنامه را فقط برای یک سیستم عامل واحد –اندروید یا iOS- طراحی کنید؟ یا برای طراحی در هر دو پلتفرم نیاز دارید؟ اگر تصمیم بر طراحی در هر دو سیستم عامل باشد، این هزینه طراحی برنامه را دو برابر می کند زیرا طراحات باید وقت بیشتری را برای انجام کار صرف کنند.
 2. جغرافیا: هزینه خدمات طراحی اپلیکیشن ممکن است بسته به ناحیه جغرافیا یا کشوری که تصمیم به برون سپاری طراحی اپلیکیشن دارید، متفاوت باشد.
 3. پیچیدگی: درست مانند اینکه پیچیدگی تفکیک هزینه توسعه اپلیکیشن به پیچیدگی راه حل مورد نیاز برای توسعه بستگی دارد، نیاز به شخصی سازی نیز تعیین میکند که طراحی اپلیکیشن چقدر هزینه بر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما