5 روش که اتوماسیون می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند

5 روش که اتوماسیون می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند

رقابت، یکی از بزرگ ترین دلایل شکست کسب‌و‌کارها، به ویژه کسب‌و‌کارهای کوچک است. اما چرا؟ عوامل مختلفی وجود دارد، اما تاثیر عمده این واقعیت است که مشاغل جدیدتر و کوچکتر به سادگی نمی‌توانند با بنگاه‌ها و سازمان‌های بزرگ تر در زمینه سرعت، انعطاف‌پذیری و دقت رقابت کنند. فرض کنید شما خدمات میدانی مانند لوله کشی ارائه می‌دهید. چگونه 50 تکنسین شما امیدوارند که با یک شرکت 300 نفره در همین زمینه رقابت کنند؟ البته با کار هوشمندانه این کار امکان‌پذیر است. اما این کار هوشمندانه و یا اتوماسیون تجاری چگونه می‌تواند به شما در صعود کمک کند:

اتوماسیون

1- اتوماسیون تجاری به افزایش بهره‌وری کمک می‌کند

بارزترین مزیت اتوماسیون تجاری، افزایش بهره‌وری است. مدیران اغلب می‌توانند میزان زمان تلف شده برای فعالیت‌هایی مانند ثبت مشتریان، یا تایید ایمیل‌ها را دست کم بگیرند. زمان، یکی از مواردی است که در مشاغل کوچک کمیاب است. افزایش بهره‌وری بدین معنی است که می‌توانید کارهای بیشتری را با تعداد افراد یکسان انجام دهید، چه برای خدمت به مشتریان بیشتر و چه برای نصب وسایل بیشتر. به طور طبیعی، اگر خروجی بالاتری با ورودی یکسان داشته باشید، سود شما افزایش می‌یابد، در حالی که هزینه‌های شما ثابت می‌ماند. ترفند، یافتن نرم‌افزار اتوماسیون مناسب برای صنعت و تجارت شما است. بدین ترتیب، ممکن است مجبور شوید هزینه اشتراک کمی بپردازید، اما اگر این کار باعث صرفه جویی در استخدام حتی یک مدیر اضافی شود، باز هم سود در جیب شما خواهد رفت.

2- اتوماسیون تجاری، برنامه‌ریزی در سازمان را تسهیل می‌کند.

آیا دلیلی وجود دارد که برنامه‌ریزی خود را به صورت خودکار انجام ندهید؟ شاید شما نیز فقط دوست دارید هر جمعه چند ساعت وقت بگذارید، به صفحات گسترده اکسل خیره شوید و با کاربران تماس بگیرید تا از رضایتمندی آن‌ها مطمئن شوید. سپس در روزهای دیگر هفته، به کارهای خسته‌کننده و تکراری بپردازید. ما بر این باور هستیم که افراد زیادی از این کار لذت نمی‌برند، زیرا بدیهی است که این، یک روش کارآمد برای توسعه یک تجارت نیست. برنامه‌ریزی زمان و تمرکز زیادی می‌برد، اما اساسا یک کار تکراری است. اتوماسیون می‌تواند به راحتی شما را از استخدام کارکنان اداری اضافی برای رسیدگی به وظایف نجات دهد و برنامه خود را برای کار واقعی، در جهت توسعه کسب و کار شما باز کند.

اتوماسیون

3- اتوماسیون، انعطاف‌پذیری و توجه به جزئیات را ارائه می‌دهد

یکی از مزایای رقبای بزرگ تر شما، انعطاف‌پذیری و توانایی آن‌ها در استقرار سریع طیف وسیعی از مشتریان است. اما وقتی صاحب کسب و کار کوچک تری هستید، در تشخیص نیازهای مشتری و توجه به جزئیات بسیار بهتر عمل می‌کنید. به همین دلیل است که برخی مشتریان همیشه به یک شرکت کوچک با نام تجاری قوی، به نسبت یک شرکت بی نام اعتماد می‌کنند. با این حال، با کمک ابزارهای دیجیتالی می‌توانید به راحتی از نظر سرعت و ظرفیت با شرکت‌های برتر رقابت کنید.

4- اتوماسیون شفافیت و پاسخگویی را افزایش می‌دهد

یکی از مزایای اصلی اتوماسیون کسب و کار این است که تمام اسناد به صورت دیجیتالی بارگذاری شده و برای هر کسی که به آن نیاز دارد، قابل دسترسی است. بسته به نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید، باید بتوانید سطوح قدرت را تعیین کنید. بدین ترتیب، فقط کارکنانی که دارای مجوزهای امنیتی خاص هستند، می‌توانند اطلاعات حساس را ببینند، در حالی که دیگران فقط به وظایفی که مستقیما آن‌ها را شامل می‌شود، دسترسی خواهند داشت. مهم نیست که چه نوع شغلی را اداره می‌کنید، اما بسیار مهم است که تمام تلاش خود را بدون کاغذ انجام دهید. نه تنها برای محیط زیست، بلکه شرکت شما از شفافیت بیشتر و پاسخگویی بهتر، در صورت بروز هرگونه مشکل، سود خواهد برد. علاوه بر این، فایل‌های دیجیتالی در معرض خرابی نیستند و نمی‌توانند توسط کارکنان فراموشکار جایگزین شوند.

اتوماسیون

5- اتوماسیون تجربه کاربری بهتری ارائه می‌دهد

مطالعات نشان داده است که تا سال 2020، تجربه مشتری از قیمت به عنوان یک عامل تصمیم‌گیری کلیدی پیشی می‌گیرد. البته بهترین تجربه مشتری یک امر ترجیحی است، اما تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی سفر خریدار شما، کاری است که هر کسی می‌تواند انجام دهد. سعی کنید با مشتری خود همدلی کنید، به سادگی خود را جای آن‌ها بگذارید و بر آنچه فکر می‌کنید می‌تواند در هر مرحله دیدگاه آن‌ها را بهبود بخشد، تمرکز کنید. ممکن است مشتری بخاطر این که می‌خواهد یک قرار ملاقات بگذارد، ناامید شود، اما نیمه شب است و هیچ دسترسی ندارد. در اینجا چت بات‌ها و تقویم‌های دیجیتالی، راه‌حل‌های بدیهی هستند. بررسی‌های مثبت یکی دیگر از زمینه‌هایی است که شرکت‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. یک گردش کار خودکار که در آن مشتریان پس از خرید، پیوند بازبینی برای آن‌ها ایمیل می‌شود، راه حل خوبی برای سازمان شما خواهد بود. شاید اتوماسیون هر مشکلی را که تا به حال داشتید حل نکند، اما مطمئنا کارها را آسان کرده و به شما فرصت می‌دهد تا در مورد تصویر کلی سازمان خود بهتر فکر کنید.

شرکت تکران ارائه دهنده راهکارهای سازمانی در سطحی بین‌المللی است.

منبع: https://www.allbusiness.com/business-automation-outsmart-business-competition-123146-1.html

می تونی با سیستم جستجوی زیر مقاله های دیگه تکران رو هم بخونی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما