بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی برای افزایش نصب اپلیکیشن شما
حمید رضا خداوردی

بهترین استراتژی شبکه های اجتماعی برای افزایش نصب اپلیکیشن شما

توسعه اپلیکیشن های تلفن همراه، هنری است که با تخیل شما سر و کار دارد و به آن پروبال فناوری می بخشد. رسانه های اجتماعی می توانند یکی از رسانه های تبلیغاتی اپلیکیشن های سازمان شما باشند. برترین شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن های تلفن همراه هزاران اپلیکیشن را با نیت رفع مشکل های موجود ارائه می دهند تا بهترین نتیجه را به مشتریان خود ارائه دهند. بازاریابی دیجیتال می تواند یک روش بسیار قوی برای ارتقا و افزایش بازدید اپلیکیشن شما باشد. از این رو، بسیاری بر این باور هستند که به محض ایجاد و راه اندازی یک اپلیکیشن بر روی گوگل پلی با اپل استور، کار به پایان رسیده است. راه اندازی یک اپلیکیشن هدف نهایی نیست، بلکه کارایی و سودآوری آن هدف نهایی هر سازمان است. رسانه های اجتماعی سریعترین و آسانترین راه برای تبلیغات هر چیزی در جهت جذب مخاطب بیشتر است. این روزها برندهای مختلفی با پلتفرم های محبوب همکاری می کنند تا بازدید بیشتری برای محصول خود بیابند. بنابراین بازاریابی دیجیتال، به رسانه ای برای ارتقا هر محصول و سرویس در بازار تبدیل شده است. اما توسعه دهندگان اپلیکیشن های تلفن همراه اغلب تمایل به تضعیف پتانسیل این استراتژی ها در شبکه های اجتماعی دارند. آنچه آنها بدان توجه نمی کنند این است که بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی اساسا یافتن، حفظ و سپس رشد پایگاه کاربران برای اپلیکیشن شما است. در ادامه به چند استراتژی قوی در بازاریابی رسانه های اجتماعی می پردازیم:

آگاهی را از قبل ایجاد کنید

برخلاف آنچه بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های تلفن همراه و صاحبان این اپلیکیشن ها معتقدند، یک طرح بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی باید مقدم بر راه اندازی اپلیکیشن شما باشد. با ایجاد برخی از طرح ها و آگاهی ها قبل از راه اندازی برنامه، فقط با ارائه راه حلی که برای نیازهای کاربران ارزش افزوده می دهد، می توانید مجموعه قابل توجهی از بارگیری های بالقوه ایجاد کنید.

نصب اپلیکیشن

تبلیغات ویدیویی بومی

تبلیغات ویدیویی بومی یکی از آن گرایش هایی است که در ابتدا به عنوان محتوای ویروسی در اینترنت آغاز شد، اما اکنون تقریبا در هر بستر رسانه اجتماعی به محتوای اساسی تبدیل شده است. یک فیلم بومی می تواند به عنوان شکلی از محتوای ویدیویی که به ویژه برای سیستم های عامل رسانه های اجتماعی ایجاد می شود، نشان داده شود. این فیلم ها سپس در سیستم های عامل مختلف پخش می شوند. هر رسانه اجتماعی مانند یوتیوب، توییتر و فیس بوک دارای قالب بومی متفاوتی هستند که فقط به آن بستر خاص رسانه های اجتماعی محدود می شود. این قالب ها بر اساس کسب حداکثر جذابیت کاربری در فیلم ها طراحی شده اند که می توانند در قالب سه جزء زیر تجزیه و تحلیل شوند:

  1. کشف محتوای ویدیو
  2. توزیع کل مطالب
  3. تعداد بازدیدها

تعامل با گروه های توسعه اپلیکیشن

استراتژی بعدی شبکه های اجتماعی که شرکت ها و سازمان ها می توانند آن را امتحان کنند، پیوستن به گروه های کارآفرینی و طراحان اپلیکیشن های تلفن همراه در شبکه های اجتماعی است. این یک تاکتیک بسیار عالی است که می تواند برای ایجاد ارتباطات حرفه ای تر به شما کمک کند تا نمایه خود را افزایش دهید. در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و لینکدین، به دنبال توسعه اپلیکیشن و گروه های مرتبط با زمینه فعالیتی خود باشید.
نصب اپلیکیشن

سیستم های عامل مختلف به اپلیکیشن های مختلف نیاز دارند

هر سیستم عامل نیاز خاصی را برآورده می کند، به عنوان مثال لینکدین یک موضوع رسمی را برای حرفه ای ها در نظر می گیرد و نمایش می دهد، در حالی که محتوای موجود در اینستاگرام بیشتر در زمینه جذابیت های بصری و زیبایی شناسی است. بسیاری از اپلیکیشن ها با ارائه به روز رسانی های جدید، بر سیستم عامل های دیگر نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. بنابراین شما می توانید با ارائه به روز رسانی های (آپدیت های) مربوط به اپلیکیشن توسعه داده شده خود، حس کنجکاوی کاربران را برانگیزید و آنها را به استفاده از به روز رسانی های جدید تشویق کنید.

در صفحات رسانه های اجتماعی خلاق عمل کنید

صدها و هزاران صفحات رسانه اجتماعی، انجمن ها و گروه های بحث وجود دارند که می توانند منجر به تعامل زیادی با اپلیکیشن های تلفن همراه شوند. اما به جای اینکه به سراغ همه صفحات عمومی رسانه ها بروید، خاص عمل کنید و مقوله ای را انتخاب کنید که اپلیکیشن شما را با دقت بیشتری نمایان سازد. نکته دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که از خلاق بودن اپلیکیشن خود مطمئن شوید، زیرا اگر کاربران را به خود جذب نکند، آنها نیز روی آن کلیک نخواهند کرد!

تاثیرگذار / بازاریابی سازنده

کاربران وقتی شرکت ها و برندها با آنها ارتباط برقرار می کنند برایشان بسیار خوشایند است، بنابراین پیش بروید و در نظرسنجی ها نظر آنها را جویا شوید. برای تبلیغ اپلیکیشن در سیستم های عامل مربوطه، با تاثیرگذاران و سازندگان شبکه های اجتماعی همکاری کنید. به این ترتیب آنها حتی می توانند از فراخوان دعوت از افراد برای ثبت نام و اطلاع از جزئیات مربوط به راه اندازی اپلیکیشن استفاده کنند.

نصب اپلیکیشن

دستاوردهای خود را به نمایش بگذارید

یکی از مواردی که اکثر مردم نسبت به آن غافل هستند، به اشتراک گذاشتن دستاوردهای اپلیکیشن تلفن همراه یا برند سازمان خود در صفحات رسانه های اجتماعی است. به عنوان یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن تلفن همراه، شما می توانید یک تیم کوچک و متخصص را برای کار در راستای تقویت نمایه رسانه های اجتماعی برند خود اختصاص دهید. در راستای این مطالب، مقاله چگونه با طراحی اپلیکیشن موبایل حرفه ای مخاطب بیشتری جذب کنیم را از دست ندهید.

لینک های بارگیری اپلیکیشن را وارد کنید

شما به عنوان یک توسعه دهنده اپلیکیشن و صاحب اپلیکیشن، همه این استراتژی های بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای تبلیغ اپلیکیشن تلفن همراه خود که به معنای تاکتیک تبلیغ اپلیکیشن است انجام می دهید. بنابراین، چرا لینک هایی برای بارگیری اپلیکیشن در مکان هایی که حداکثر تعامل کاربری را دارند قرار ندهید؟!

محتوا شرط اساسی است

اگر محتوای قابل توجهی ارائه ندهید، چگونه می توانید یک اپلیکیشن تلفن همراه را در شبکه های اجتماعی به بازار ارائه دهید؟ اپلیکیشن شما هرگز نمی تواند پتانسیل واقعی خود را کشف کند، در صورتی که به اندازه کافی تبلیغ نشود و صدای کافی در اطراف آن ایجاد نشود. برای استفاده بهتر از هر بستر رسانه اجتماعی، توسعه دهندگان باید توجه زیادی به برنامه ریزی و اجرای استراتژی های بازاریابی محتوای خود اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما