5 ویژگی مهم ERP در سال 2021
خانم سلطان پور

5 ویژگی مهم ERP در سال 2021

امسال با شیوع جهانی ویروس کرونا نحوه کار ما نیز تغییر کرد، به این صورت که ما آموختیم برای داشتن فعالیت‌های تجاری مولد و منظم، وجود یک پایگاه داده یکپارچه ضروری است. در سال 2021 نیز نحوه برخورد ما با پایگاه‌های اطلاعاتی و سازمان‌های تجاری محور خواهد بود و عملکرد ما تغییر نخواهد کرد.

حدود 53 درصد از مشاغل در سال 2020 سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) و سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را به عنوان اولویت سرمایه‌گذاری در نظر گرفتند، که پیش‌بینی می‌شود بین مهروموم‌های 2017 و 2022 بازار جهانی ERP با 7 درصد نرخ رشد مرکب سالانه تا 47 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد. سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) به عنوان قوی‌ترین و جامع‌ترین راه‌حل موجود برای اتوماسیون، تجزیه و تحلیل داده‌ها، یکپارچه‌سازی زیرساخت‌ها و گزارش دهی در رتبه بالایی قرار دارد، زیرا عملکرد نرم‌افزار ERP به‌ گونه‌ای است که فرایندها، واحدها و بخش‌های تجاری مختلف را ادغام می‌کند و همه آن‌ها را در یک سیستم‌عامل متحد می‌کند. به این ترتیب، همه اعضای تیم می‌توانند در هر زمانی به تمام داده‌های مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

همان‌طور که می‌دانید انتخاب بهترین راه‌حل برای بهبود بخشیدن به کسب‌وکارها بسیار حیاتی است و البته که می‌تواند طاقت فرسا هم باشد؛ بنابراین انتخاب سیستمی که تمام ویژگی‌های مطابق با نیازهای خاص یک کسب‌ وکار را یکپارچه کند، یک گام اساسی است. امروزه بسیاری از سیستم‌های ERP در دسترس هستند و مدیریت پروژه ERP در حال تبدیل شدن به بخشی اساسی از فرایندهای تجاری است. برای سهولت تصمیم‌گیری شما، ویژگی‌های مهم سیستم ای آر پیرنامه‌ریزی منابع سازمانی) را برای سال 2021 رتبه بندی کردیم و همچنین برنامه Microsoft Dynamics 365 را به عنوان سازمانی که سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را ادغام می‌کند مطرح کردیم.

 

ادغام

دورکاری، هنجار جدیدی را وضع کرده است که می‌تواند بر بهره وری کسب و کارها تاثیر بگذارد. طبق تحقیقات، 78 درصد از رهبران تجاری، انتظار تاثیر منفی دورکاری بر بهره‌وری را دارند. اینجاست که ERP های کاملا یکپارچه برای اتصال گردش کار وارد عمل می‌شوند. در حالی که اکثر سیستم‌هایERP با ابزارهای بهره‌وری شخصی سازگار نیستند، برنامه Dynamics 365 برنامه‌های سازمانی را با برنامه‌های بهره‌وری اداری ادغام می‌کند (Microsoft 365 Business). گذشته از حل مسائل بهره‌وری، یکپارچه‌سازی باید به صورتی باشد که داده‌های زیادی را برای فرایندها و بخش‌های مختلف آسان کند. شرکت می‌تواند از فرصت‌های از دست رفته و همچنین از راه‌کارهایی که بازدهی خوبی ندارند جلوگیری کند.

یک نرم افزار ERP خوب، نرم افزاری است که نمای اصلی کلیه داده‌های اساسی مانند داده‌های مالی و عملیاتی را ایجاد می‌کند. ERP باید اشتراک گذاری زمان واقعی داده‌ها را در سراسر شرکت امکان‌پذیر کند. این امر می‌تواند از طریق یک پایگاه داده واحد که در یک سیستم عامل بصری قرار داده شده است، داده‌ها را به گزارش‌ها و بینش‌های جامع تبدیل کند. داده‌ها که اغلب به صورت داشبورد هستند بسیار مفید هستند، زیرا حدود 65 درصد افراد یادگیرنده بصری هستند. ادغام یک ویژگی حیاتی است، زیرا به کسب و کار شما این امکان را می‌دهد تا هم‌زمان با اجزای مختلف کار کنید. ادغام عالی دیگری که برنامه Dynamics 365 را به کامل‌ترین انتخاب تبدیل می‌کند، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است.

گزارش نویسی

ای آر پی (ERP) با گزارش داشبورد یکپارچه به رهبران تیم اجازه می‌دهد تا داده‌ها را از منابع مختلف جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در یک گزارش واحد سازمان‌دهی کنند. این امر می‌تواند به یکپارچگی تیم‌های دورکار کمک کند. یک ERP باید گزارش‌های جامعی با داشبورد، نمودارها و سایر عناصر بصری قابل تنظیم ایجاد کند.

  • نرم افزار Dynamics 365 Business Central امکان تمرکز بر داده‌های مدیریت مالی در بین حسابداری، فروش، موجودی کالا و تعاملات مشتری را فراهم می‌کند.
  • نرم افزار Dynamics 365 Business Central موجب یکپارچه‌سازی برنامه اکسل نیز می‌شود که به ما کمک می‌کند گزارش‌های سازمان یافته‌تری ایجاد کنیم.
  • همچنین دارای یکپارچه سازی Power-Bi داخلی برای ترسیم عملکرد شغلی شما در زمان واقعی است.
  • سیستم ERP همچنین دارای هوش مصنوعی داخلی است که جریان نقدینگی را به طور دقیق پیش‌بینی می‌کند.

 

قابلیت دسترسی به موبایل

حدود 41 درصد مشاغل سراسر دنیا به صورت دورکاری ارائه می‌شوند. گزارشی تحت عنوان «گزارش نیروی کار آینده» در مجله آپ ورک پیش بینی کرده است که تا سال 2028 حدود 73 درصد از مشاغل به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد. این آمار نشان می‌دهد که انتخاب ERP که از طریق موبایل قابل دسترسی باشد، چقدر برای سال 2021 مهم است. ERP مدرن به کارمندان اجازه می‌دهد در هر مکانی که می‌خواهند، به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشند و همچنین پردازش، برنامه ریزی و کنترل کارها را در روزهای تعطیل ساده می‌کند.

امنیت داده‌ها

با توجه به افزایش قابلیت دسترسی به تلفن همراه در دفتر کار که یک محیط امن برای داده‌ها است، امنیت داده‌ها نیز محوری شده است. وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار ERP می‌رسد، ERP مدرن باید دارای تنظیمات اجازه کاربر پیشرفته باشد، به این ترتیب، امنیت کار از راه دور تضمین شده و از نقض داده جلوگیری می‌شود. هر یک از کارمندان شرکت که به عنوان کاربر از این نرم‌افزار استفاده می‌کند باید فقط به اطلاعات خاصی که برای نقش خود در یک شرکت نیاز دارد دسترسی داشته باشد. شرکت‌ها اغلب هنگام تصمیم‌گیری در مورد امنیت داده‌ها بین راه‌حل‌های مختلف نرم افزار ERP، درمورد طرح پیش فرض امنیت و طرح ابر امنیتی دچار معضل می‌شوند.

مهم‌ترین تفاوت بین طرح پیش فرض امنیت و طرح امنیت ابری، میزان مسئولیت خود شرکت و ارائه دهنده خدمات است به این صورت که:

  • زیرساخت‌های پیش فرض، یک کسب و کار را از ابتدا تا انتها مسئول امنیت ERP می‌کند.
  • در طرح امنیت ابری، مسئولیت امنیتی بین شرکت و ارائه دهنده مشترک است.

با توجه به این نکته، می‌توان نتیجه گرفت که ERP هایی که مبتنی بر طرح امنیت ابری هستند مانند برنامه Dynamics 365 با استفاده از Microsoft Azure Cloud نسبت به طرح پیش فرض امنیت، از امنیت بالاتری برخوردارند؛ زیرا داده‌های حساس در ابرهای خصوصی در دسترس نیستند و ارائه دهنده خدمات کمک می‌کند تا از احتمال نقض این داده‌ها جلوگیری شود.

 

مبتنی بر امنیت ابری

همان‌طور که قبلا ذکر شد، ERP های مبتنی بر طرح امنیت ابری ایمن‌تر هستند، زیرا فروشندگان ابری از محیط میزبانی امن‌تری برخوردار هستند. با این حال، ERP مبتنی بر ابر، مزایای بیشتری دارد و می‌تواند تجارت شما را متحول کند. فناوری ابری علاوه بر اینکه در ذخیره مقدار زیادی داده بهتر عمل می‌کند، سرعت بالاتری نیز دارد که به شرکت فرصت می‌دهد تا روی تغییر شکل تمرکز کند. نمونه‌های Cloud-based Dynamics 365 توسط Azure میزبانی می‌شوند که بستر خدمات وب مایکروسافت است. هدف آن ساخت، استقرار، مدیریت و آزمایش برنامه‌ها از مراکز داده مدیریت شده واقع در سراسر جهان است. هنجار جدید ناشی از دورکاری در سال 2021 بر محیط کار تاثیر می‌گذارد. جدا از این ویژگی‌های حساس ERP، سوالات زیادی وجود دارد که شما باید قبل از تهیه نرم افزار ERP بپرسید، به عنوان مثال؛ سوالات مربوط به اتوماسیون نرم افزار و ویژگی‌های اصلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما