حل چالش های صنعت IT با شیرپوینت

حل چالش های صنعت IT با شیرپوینت

دوام آوردن در شرایط جدید، تنها برای کسانی امکان‌پذیر است که تغییرات را بپذیرند و این پدیده، در تغییر از فضای کاری فیزیکی به محل کار دیجیتالی قابل مشاهده است. از آنجایی که کسب‌و‌کارها در سراسر جهان تلاش می‌کنند تداوم کسب‌و‌کار خود را حفظ کنند و با عدم قطعیت‌ها کنار بیایند، صنعت فناوری اطلاعات نیز در حال تلاش برای مقابله با چالش‌ها و ایجاد تغییراتی در شیوه کار خود در آینده است. بسیاری از شرکت‌ها از قبل می‌دانند که اگر می‌خواهند در جنگ فناوری پیروز شوند و جهت خود را به سوی آینده‌ای امن تغییر دهند، باید با تغییرات ناشی از همه‌گیری جهانی سازگار شوند. بنابراین، چه چیزی آن‌ها را عقب نگه می‌دارد؟ چرا یک محل کار دیجیتال موثر انقدر دست نیافتنی به‌ نظر می‌رسد؟ حتی زمانی که فناوری، نحوه عملکرد جهان را در بحبوحه‌ی همه‌گیری هدایت می‌کند، استفاده از آن به افزایش درآمد برای بخش فناوری اطلاعات تبدیل نمی‌شود. اما صنعت فناوری چالش‌های بسیاری را نیز به همراه خود دارد. حفظ استعدادها، ایجاد فرهنگی مشارکتی تا نوآوری در سازمان، صنعت فناوری اطلاعات علیرغم محدودیت‌های مالی، موانع زیادی را پیش روی خود دارد. برای حل چالش های صنعت IT با شیرپوینت، این مقاله را به صورت کامل بخوانید.

چالش شماره 1: جذب و حفظ استعداد

کلید جذب و حفظ استعدادها در صنعت فناوری اطلاعات، برندسازی کارفرما است. با بهبود اوضاع سازمان در بهترین حالت، می‌توانید نیروی کار شگفت‌انگیزی از کارکنان با استعداد ایجاد کنید. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد یک برند کارفرمایی عالی، استخدام کارکنان با استعداد را آسان‌تر میکند و همچنین بر روی راندمان کلی کسب‌و‌کار نیز تاثیر می‌گذارد. شرکت‌هایی که دارای برند کارفرمایی متقاعد کننده هستند، نرخ جابجایی کارکنان را تا 28 درصد کاهش داده‌اند و 50 درصد از استعداد واجد شرایط بیشتری برخوردار هستند. با این حال، تثبیت خود به عنوان یک برند برای شرکت‌های فناوری اطلاعات به یک وظیفه چالش برانگیز تبدیل می‌شود. رهبران فناوری اطلاعات که به دنبال جذب و حفظ استعدادهای برتر هستند، باید با مسائل تبلیغاتی مقابله کنند و بر تعهد مداوم خود نسبت به کارکنان تاکید کنند. در اینجا نقش یک اینترانت نسل بعدی مطرح می‌شود. کارکنان فعلی نقش قدرتمندی در نحوه برند کارفرما دارند. می‌توان از آن برای به اشتراک‌گذاشتن چشم‌انداز سازمان و ایجاد یک فرهنگ کارمند دوستانه استفاده کرد، که به شما در افزایش تبلیغات شفاهی و ارجاعات کمک می‌کند. در ادامه به چند نکته برای ایجاد نام تجاری کارفرما با استفاده از شیرپوینت اشاره می‌شود:

  • ارتباط دو طرفه را آغاز کنید و از طریق نظرسنجی بازخورد کارکنان را دریافت کنید.
  • ارتباطات خود را براساس پیام، کانال و جمعیت‌شناسی شخصی‌سازی کنید تا جذب کارکنان را افزایش دهید.
  • با ارسال اخبار شرکت، سیاست‌های آینده، تغییرات در طول بحران و موارد مشابه، کارکنان را فعالانه به روز نگه دارید.
  • قدردانی از کارکنان را در اولویت قرار دهید.

 

چالش شماره 2: دارایی‌ها را ایمن ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید

مدیریت اطلاعات بخش مهمی از صنعت فناوری اطلاعات است، زیرا بر روی داده‌ها، کدها و اطلاعات اجرا می‌شود. مهم است که اطلاعات بطور ایمن ذخیره گردند، به راحتی به اشتراک گذاشته و در مواقع مناسب حذف شوند. در بیشتر موارد، اطلاعات در چندین پلتفرم مانند ایمیل، گوگل درایو و غیره ذخیره می‌شوند. در عوض، استفاده از شیرپوینت به عنوان یک پلتفرم یک مرحله‌ای برای تمام اطلاعات، می‌تواند کار کارکنان را برای یافتن اطلاعات در کمترین زمان آسان‌تر کند. تیم‌های منابع انسانی و حقوقی اغلب از شیرپوینت برای میزبانی اسناد، مانند دستورالعمل‌های منابع انسانی، سیاست‌های قانونی و مزایای کارکنان استفاده می‌کنند. دانستن اینکه تمام اطلاعات به راحتی برای کارکنان قابل دسترسی است به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد کار خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و وظایف خود را سریع‌تر به پایان برسانند.

چالش شماره 3: تقویت همکاری

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات به کارکنان از راه دور متکی هستند، اطمینان از یک محل کار مشترک و منسجم امری مهم است. هنگامی که صحبت از ارتباطات و همکاری داخلی می‌شود، اکثر شرکت‌های فناوری اطلاعات در دسترسی به کل نیروی کار به ویژه کارکنان سیار، با شکست روبرو می‌شوند. در نتیجه، نیروی کار از راه دور اطلاعات حیاتی، اخبار، اطلاعیه‌ها، رویدادها و غیره را از دست می‌دهند. دستیابی به کل نیروی کار، تقویت ارتباطات داخلی و درگیر کردن افراد در هر جا یک چالش بزرگ است. راه‌اندازی شیرپوینت می‌تواند یک پلتفرم مرکزی برای انواع به روز رسانی‌ها و در عین حال محرمانه نگه داشتن اطلاعات داخلی را فراهم کند. خبر خوب این است که نسخه تلفن همراه اینترانت می‌تواند به شما کمک کند تا بر چالش‌های همکاری غلبه کنید.

چالش شماره 4: بهره‌وری در محل کار

هر سازمان و صنعتی با چالش‌های بهره‌وری به دلیل نرخ پایین مشارکت کارکنان مواجه است. چه امور مالی، خرده فروشی، تولید یا صنعت فناوری اطلاعات، نگرانی‌های مربوط به بهره‌وری در محل کار یکی از اولیت‌های اصلی شرکت‌ها است، زیرا مستقیما بر روی کسب‌و‌کار تاثیر می‌گذارد. پیاده‌سازی شیرپوینت می‌تواند سطح بهره‌وری محیط کار را بهبود ببخشد، زیرا کارگران به راحتی به همه چیزهایی که برای انجام کارشان نیاز دارند، دسترسی خواهند داشت.

چالش شماره 5: یادگیری و ارتقاء مستمر مهارت

با افزایش سرعت دیجیتالی شدن و اتوماسیون در شرکت‌های فناوری اطلاعات، کارکنان و کارفرمایان با چالش‌های همگام‌شدن با مهارت‌ها و الزامات در حال تغییر روبرو هستند. یادگیری و ارتقا مهارت به یک وظیفه سازمانی تبدیل شده است. کارکنان هزاره و نسل Z ترجیح می‌دهند محل کاری را انتخاب کنند که در آن بتوانند به طور مداوم پیشرفت کنند. با توجه به فرصت‌های توسعه شغلی و رشد برای کارکنان، اینترانت می‌تواند یک مرکز یادگیری عالی باشد. راه‌اندازی یک اینترانت نسل بعدی می‌تواند شامل منابع بسیاری باشد.

برای حل چالش های صنعت IT با شیرپوینت، با همکاران ما در تکران تاس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما