هوش مصنوعی چطور باعث تسریع مدیریت مالی می‌شود

هوش مصنوعی چطور باعث تسریع مدیریت مالی می‌شود

بسیاری از سازمان‌ها در حال حاضر با ادغام اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در سیستم‌های ERP، به مزایایی مانند بهبود جریان نقدی، کاهش خطرات و دستیابی به اهداف سازمانی دسترسی پیدا می‌کنند.

سیستم‌های ERP در ابتدا برای صنعت تولید طراحی شده بودند؛ جایی که مواد اولیه و قطعات به عنوان منابع اصلی در نظر گرفته می‌شدند. اما امروزه، ERP برای هر عملیات کسب‌وکاری ضروری است و با توجه به روند دیجیتالی شدن صنایع مختلف، این سیستم‌ها از مزایای تکنولوژی‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی نیز بهره می‌برند.

سیستم‌های ERP

هوش مصنوعی نحوه تعامل ما را تغییر می‌دهد و پتانسیل لازم برای تغییر جامعه پیرامونمان را دارد. از ربات‌های فوق‌العاده پیشرفته تا ماشین‌های خودران، امروزه از هوش مصنوعی به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. بازار هوش مصنوعی احتمالا از 3 میلیارد دلار در سال 2016 تا 90 میلیارد دلار تا سال 2025 رشد خواهد کرد.

هوش مصنوعی چطور مدیریت مالی را تسریع می‌کند

مدیریت مالی یکی از بزرگ‌ترین بخش‌هایی است که سیستم‌های ERP از هوش مصنوعی بهره می‌برند. پردازش پرداخت‌ها و ارائه آن‌ها به تامین کنندگان و سایر سهامداران به صورت دستی کاری زمان بر و پر هزینه است. هوش مصنوعی با خودکارسازی چنین فرآیندهایی، با حذف خطاهای انسانی، کیفیت و دقت نتایج را تا حد محسوسی افزایش می‌دهد.

با استفاده از هوش مصنوعی، شما می‌توانید کارایی و بهره‌وری را افزایش دهید و منابع و نیروی کار را به نقش‌های حساس‌تری در مدیریت مالی اختصاص دهید.

سیستم‌های ERP

دموکراتیزه کردن هوش مصنوعی

به گفته ریکو مالوار، دانشمند ارشد مایکروسافت، این شرکت اپلیکیشن‌هایی مانند تشخیص صحبت، چت بات‌ها و یادگیری ماشین را در دسترس توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این توسعه‌دهندگان برای به‌کارگیری این تکنولوژی‌ها به دانش عمیقی از هوش مصنوعی نیاز ندارند. در واقع مایکروسافت در حال دموکراتیزه کردن هوش مصنوعی است.

مالوار ادامه می‌دهد «در مقابل ماشین‌های خودران که تصمیمات توسط ماشین گرفته می‌شود، هوش مصنوعی در نرم افزار ERP قدرت تصمیم‌گیری انسان را تقویت می‌کند». اکثر سازمان‌هایی که در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به دنبال افزایش قدرت تصمیم‌گیری افراد هستند.

سیستم‌های ERP

بخش‌هایی مانند خدمات مشتری و مدیریت مالی با به‌کارگیری هوش مصنوعی سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌شوند. مایکروسافت بر روی این موضوع تاکید دارد که هوش مصنوعی قرار نیست به جای انسان تصمیم بگیرد، بلکه فقط توانایی تصمیم‌گیری را تقویت می‌کند. 

مترجم: مصطفی طبری 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما