کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن
حمید رضا خداوردی

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های تلفن همراه در‌حال به‌وجود آوردن تغییر بزرگی در دنیای امروزی هستند، به طوری که تعداد زیادی از مردم در سراسر دنیا، از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه نیازهای خود را رفع می‌کنند. اپلیکیشن‌های تلفن همراه در حال تبدیل‌شدن به شکلی غالب از تعاملات دیجیتال هستند. با توجه به رقابت‌پذیری بسیار بالای بازارهای مدرن، یک اپلیکیشن موبایل می‌تواند مزایای بسیاری برای کسب‌و‌کار شما به‌همراه داشته باشد. با‌وجود تعداد زیادی از شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های تلفن همراه و همچنین دسترسی آسان به ابزارهای توسعه، هنوز هم چالش‌هایی وجود دارد که ممکن است در فرایند طراحی و توسعه اپلیکیشن با آن‌ها مواجه شوید. یکی از مهم‌ترین جالش‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوید، هزینه‌ طراحی اپلیکیشن، توسعه و استقرار آن است. با این حال، هنگام توسعه و راه‌اندازی یک اپلیکیشن موبایل، درک چگونگی کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله به چند روش کاهش هزینه‌ی طراحی، توسعه و راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه اشاره می‌شود:

توسعه اپلیکیشن

ایده پردازی و تمرکز بر نوآوری

برنامه‌ریزی بودجه توسعه اپلیکیشن تلفن همراه نیاز به احتیاط و دقت زیادی دارد. مدیران سازمان باید از همان ابتدای فرایند تصمیم‌گیری طراحی اپلیکیشن، عاقلانه عمل کنند و قبل از استخدام تیم متخصص طراحی، به این نتیجه برسند که چه می‌خواهند و ایده اصلی محصول یا خدمت آینده آن‌ها چیست. هرچه ایده واضح‌تر و شفاف‌تر بیان شود، همکاری با توسعه‌دهندگان اپلیکیشن موبایل آسان‌تر خواهد بود. بنابراین نیاز است تا مدیران برنامه‌های خود را به‌صورت شفاف بیان کنند تا سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر به هدف خود برسند. البته تهیه ایده یک اپلیکیشن کاملا منحصر بفرد و فاقد مشابه در بازار و همچنین جالب و مفید برای طیف گسترده‌ای از کاربران، کاری بسیار دشوار است. تهیه چنین اپلیکیشنی می‌تواند ضامن موفقیت شما در بازار باشد. اما در بسیاری از مواقع کسب‌و‌کارها می‌توانند نمونه‌ی اپلیکیشن مورد تقاضای خود را پیدا کرده و آن‌را تقویت کرده تا نسخه بهتر و به‌روزتری از آن را به کاربران خود ارائه دهند. برای این‌کار، طی کردن مراحل زیر الزامی است:

  • مخاطبان خود را مشخص کنید. به دنبال جذب چه نوع بازاری هستید؟ با عادت‌ها، کارهای روزمره و نیازهای مشتریان بالقوه‌ی خود آشنا شوید.
  • بازار را کاوش کنید. بدون شک، گزینه‌ی ایده‌آل، استخدام یک تیم حرفه‌ای از محققان حرفه‌ای است. با این حال، این کار به هزینه‌های شما اضافه می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید تحقیقات را خودتان انجام دهید.
  • ایجاد یک تیم و برپایی جلسات طوفان فکری. تمام ایده‌ها را یادداشت کنید، حتی اگر بعضی از آن‌ها بسیار ساده و عجیب به‌نظر برسد.
  • ایده‌های خود را محدود کنید. اکنون ایده‌های شما باید به صورت فنی بررسی شوند. هر آنچه در طول جلسات طوفان فکری به ذهنتان رسیده است را تجزیه و تحلیل کرده و ایده‌هایی که اجرای آن‌ها دشوار است را کنار بگذارید و تنها آینده‌نگرترین و آسان‌ترین آن‌ها را نگه دارید.
  • آماده شوید تا ایده‌های خود را بارها و بارها مورد بررسی و اصلاح قرار دهید. این تنها راه دستیابی به نتایج مطلوب است.

توسعه اپلیکیشن

الزامات و نیازهای پروژه‌ی خود را دقیق و شفاف بیان کنید.

توسعه دهندگان اپلیکیشن، عاشق مشخصات دقیق و ریز پروژه‌ها هستند. این موضوع بسیار قابل درک است، زیرا این مشخصات ریز و دقیق هستند که روند توسعه اپلیکیشن را آسان می‌کنند. در غیر اینصورت، کارشناسان سازمان باید وقت زیادی را صرف درخواست توضیحات شفاف کنند. بنابراین، قبل از شروع طراحی یک اپلیکیشن تلفن همراه، الزامات عملکردی خود را تا حد ممکن کامل و با‌جزئیات توصیف کنید. کمبود چنین الزاماتی می‌تواند منجر به عدم توانایی اپلیکیشن در پاسخگویی به انتظارات و نیازهای کاربران احتمالی شود.

عملکرد اپلیکیشن خود را به حداقل برسانید.

در بیشتر موارد، یک برنامه دارای ویژگی‌هایی است که با اهداف اصلی آن منطبق نیست و تنها تیم را از آنچه واقعا مهم است منحرف می‌کند. برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه، می‌توانید این ویژگی‌های غیرضروری را حذف کرده و تنها بر ویژگی‌های اصلی آن تمرکز کنید. به زبان ساده، اگر می‌خواهید هزینه‌های توسعه اپلیکیشن تلفن همراه خود را کاهش دهید، با مدل اولیه آغاز به کار کنید. نمونه‌سازی نرم‌افزار کمک می‌کند تا نیازهای مشتری در همان مراحل اولیه به‌خوبی روشن شود. همچنین، مدل اولیه تعاملات میان توسعه‌دهندگان، طراحان، کاربران و مشتریان را به‌وضوح آشکار و فراهم می‌کند. از مزایای ارائه نمونه‌سازی اولیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارتباط هماهنگ با خطای کمتر و همچنین خسارات کمتر
  • تعاملات بهتر و موثرتر
  • درگیر کردن کاربر نهایی در فرایند
  • چرخه‌ای موثر از ایده‌ها و تعاملات بهتر

تیم توسعه‌دهندگان خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

همه جوانب مثبت و منفی را به‌خوبی بسنجید و شرکتی را با تخصص گسترده و تجربه قابل قبول در امر توسعه‌‌ی اپلیکیشن انتخاب کنید. متخصصان ماهر سریع‌تر و کارآمدتر کار می‌کنند. با داشتن یک تیم از متخصصان واقعی، می‌توانید به تخصیص هوشمند هزینه‌ها دست پیدا کنید و محصولی با کیفیت بالا دریافت کنید.

توسعه اپلیکیشن

تعامل با تیم توسعه

فراموش نکنید که توسعه هر محصول نیاز به تعاملات دوطرفه دارد؛ تعاملات میان توسعه‌دهندگان و کاربران. هرچه بیشتر چنین تعاملی اتفاق بیفتد، تیم توسعه‌دهنده به درک بهتر و درست‌تری از کاربران دست می‌یابد. همچنین درک بهتر از پروژه، احتمال اجرای ویژگی‌های اپلیکیشن را همانطور که قبلا پیش‎‌بینی شده بود، افزایش می‌دهد.

هنگام آزمایش اپلیکیشن خود، از ابزارهای خودکار استفاده کنید.

ریسک‌ها و خطاهای انسانی زیاد، منجر به کاهش استفاده از فرایندهای دستی و انسانی می‌شود. استفاده از ابزارهای خودکار و ماشینی، هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تا از خطاهای انسانی جلوگیری کنید.

هر پروژه، یک تیم.

یک شرکت با یک چرخه حیات کامل توسعه نرم‌افزار (طرح اپلیکیشن، توسعه، طراحی و غیره) را پیدا کنید. وقتی چندین تیم روی یک پروژه کار می‌کنند، ارتباطات و هماهنگی پروژه می‌تواند یک مشکل واقعی شود. تاخیرهای ناشی از تعاملات پیچیده به هزینه‌های اضافی بسیار محسوسی بدل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما