7 دلیل برای اثبات مفید بودن و اثربخشی شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان
حمید رضا خداوردی

7 دلیل برای اثبات مفید بودن و اثربخشی شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان

بخش بهداشت با تغییرات گسترده فناوری، روز به روز در حال تغییر است و گنجاندن مایکروسافت شیرپوینت در این بخش، یکی از نمونه‌های مشهود تغییرات تکنولوژی است. بهداشت و درمان یکی از پیچیده‌ترین بخش‌های تجاری در جهان است که با حجم عظیمی از اطلاعات سروکار دارد. این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط به بیماران، برگه‌های مالی، مشخصات کارکنان و سایر اطلاعات پزشکی است. بنابراین، مایکروسافت شیرپوینت به عنوان امیدوارکننده‌ترین راه‌حل برای این بخش بسیار قدرتمند ظاهر شده است.

با این حال، بخش بهداشت به دلیل عدم اعتماد به سیستم عامل‌های نرم‌افزاری، برای عدم انطباق با HIPAA یا قانون پاسخگویی بیمه درمانی، به طور مداوم با چالش‌های گسترده در فناوری روبرو است. اما مدیران ارشد اطلاعات در مراقبت‌های بهداشتی، مطمئنا به دنبال راه‌حل‌های فناوری هستند تا بتوانند در بهبود دسترسی به اطلاعات همراه با کاهش هزینه‌ها کمک کنند و در عین حال به مقررات پایبند باشند. بسیاری از موسسات بهداشتی به دنبال پیدا کردن پاسخی برای این پرسش هستند که آیا شیرپوینت با HIPPA سازگار است یا خیر؟ بنابراین، کسانی که هنوز در مورد سازگاری شیرپوینت با بخش بهداشت و درمان در شک و کنجکاوی به سر می‌برند، باید بدانند که این مشکل تمام شده است؛ زیرا شیرپوینت تمام ضمانت‌های فنی و اداری لازم برای مطابقت با قوانین HIPPA را در خود جای داده است. در ادامه به 7 دلیل برای اثبات مفید بودن شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان می‌پردازیم:

اثربخشی شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان

1- مدیریت اسناد سازمان یافته

همانطور که همه می‌دانیم، شیرپوینت قابلیت بسیار قابل توجهی در مدیریت اسناد دارد و مدیریت اسناد یکی از مسائل بسیار مهم و حیاتی در سازمان ها و بخش‌های مراقبت بهداشتی است، زیرا اسناد و مدارک، ذخیره‌سازی، بایگانی و حفاظت اسناد از وظایف بسیار مهم این بخش است و انجام این کارها برای کارکنان این بخش بسیار زمان‌بر است. بر اساس گزارشات فوربس، اگر یک پزشک یک ساعت را صرف ویزیت بیمار کند، این بدان معناست که وی در نهایت دو ساعت دیگر را صرف کارهای اداری کرده است. از این رو، پزشکان می‌توانند با استفاده از مخزن اسناد در شیرپوینت، مدارک حساس مانند فرم‌های بیماران، فرم‌های بیمه، سوابق پزشکی الکترونیکی و فرم‌های پذیرش را در یک مکان واحد ذخیره و مدیریت کنند. بدین دلیل است که پزشکان می‌توانند به راحتی یک نمای کلی و جامع از کل سوابق پزشکی بیمار را با تمام جزئیات در یک مکان واحد مشاهده کنند.

2- گردش کار اتوماتیک

صنعت مراقبت‌های بهداشتی و درمان در حال افزایش هزینه‌های بهبود کارایی عملیاتی است و این یکی از مهمترین چالش‌هایی است که امروزه با آن روبرو است، زیرا کارایی عملیاتی برای اتوماسیون گردش کار بسیار مهم است. علاوه‌بر این، کمبود نیرو نیز عاملی در افزایش زمان انتظار بیماران است. اتوماسیون فرایندهای درستی آنالوگ به شما کمک می‌کند تا از طریق ضبط پیشرفته و همچنین اشتراک‌گذاری به رفع این مشکل کمک کنید. این همان جایی است که شیرپوینت می‌تواند به شما کمک کند، زیرا شیرپوینت یک بستر شناخته شده برای خودکار کردن تمام گردش کار، به علاوه مدیریت سریع عملیات بدون اتلاف وقت خواهد بود. از این رو اگر شما نیز با مشکل کمبود نیرو روبرو هستید و از ایستادن زیاد در صف انتظار خسته اید، به دنبال راه‌حل‌های شیرپوینت برای مراقبت‌های بهداشتی باشید و این مشکل را به راحتی مدیریت کنید.

3- مدیریت مجوزها

لینک مستقیم به فهرست فعال شما از طریق شیرپوینت، یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود. دلیل آن این است که توجه به اینکه چه کسی می‌تواند اسناد را ویرایش کند و نمی‌تواند دسترسی را برای حفظ یک محیط امن و قابل اعتماد بارگذاری کند، بسیار مهم است. این موارد تحت عنوان مجوزهای کاربری مورد بررسی قرار می‌گیرد که نقش محوری در مدیریت امنیت شیرپوینت دارد.

انواع نقش های دسترسی شیرپوینت:

 • مدیر: برای سطوح مختلف کاربران، مدیر می‌تواند مجوزهای دسترسی و ویرایش اسناد پروژه را تنظیم کند.
 • مالک: آن‌ها کنترل کاملی بر کل سایت و همچنین اسناد دارند.
 • اعضای تیم: توسط مالکان قابل کنترل و اصلاح است اما معمولا اجازه ویرایش اسناد را دارد.
 • مشاهده کننده: مجوز انجام هرگونه ویرایش را ندارد، اما به طور معمول فقط دسترسی خواندن را دارند.

اثربخشی شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان

4- ویژگی جستجو

ویژگی‌های جستجو برای بخش بهداشت و درمان بسیار حیاتی است، زیرا یافتن رکورد یا پرونده در کتابخانه‌های بزرگ اسناد بسیار زمان‌بر است. توانایی جستجوی سریع و یافتن هر سندی که در شیرپوینت ذخیره شده است، هنگام ارائه خدمات به موقع به بیمار بسیار حیاتی است. بنابراین، یافتن فایل صحیح با قابلیت جستجوی قدرتمند و امکان افزودن فراداده به اسناد، کارآمدتر می‌شود.

5- حریم خصوصی و امنیت

بدون شک، استفاده از ابزارهای شخص ثالث همیشه پیچیدگی‌هایی را در فرایندهای مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کرده است. بنابراین، برای حل چنین مشکلاتی، توسعه دهندگان مایکروسافت ویژگی‌های جدید انطباق را در شیرپوینت ایجاد کرده اند. این ویژگی‌های تازه اضافه شده از الزامات HIPAA و همچنین مقررات پشتیبانی می‌کنند. می‌توان گفت که شیرپوینت برای راه‌حل‌های بهداشتی یک سیستم عامل نهایی برای امنیت و حفاظت بالا است، زیرا تمام داده‌ها و اطلاعات موجود در شبکه‌ها و درون شیرپوینت به خوبی محافظت شده‌اند.

6- اینترانت

اینترانت یکی از مهمترین مزایای استفاده از شیرپوینت برای راه‌حل‌های درمانی است. می‌توان برای همه کارکنان اینترانت ایجاد کرد و این بدان معناست که اعضای سازمان می‌توانند با استفاده از اینترانت شیرپوینت در هر دستگاهی بطور یکپارچه با هم همکاری کنند. همچنین می‌توان اخبار، قوانین و خط‌ مشی‌ها را در اینترنت منتشر کرد و یا داشبورد مشخصی را به تنظیمات شیرپوینت اضافه کرد. با استفاده از نوار جستجو به راحتی می‌توانید هر کارمند یا پزشکی را جستجو کنید و حتی می‌توانید در عرض چند ثانیه به اطلاعات آن‌ها درستی پیدا کنید. اینترانت همچنین همه را قادر می‌سازد تا درگاه‌هایی برای دسترسی بیماران و ارتباط مستقیم با پزشکان ایجاد کنند. شیرپوینت یک بستر یک مرحله‌ای برای کلیه نیازهای شما در زمینه همکاری و مدیریت اسناد است.

اثربخشی شیرپوینت در بخش بهداشت و درمان

7- ارائه کمک و راه‌حل‌

از شیرپوینت می‌توان برای ایجاد راه‌حل راهنما در مورد فوریت منحصربفرد و همچنین تاثیر بالقوه پشتیبانی بالینی استفاده کرد. شیرپوینت امکان ایجاد، تغییر کاربری، اختصاص، اولویت بندی، پیوست پرونده‌ها و امضاها به درخواست‌ها، گروه‌بندی درخواست‌ها، پیگیری آن‌ها، دریافت اعلان در مورد تغییرات در درخواست‌ها، وضعیت آن‌ها و غیره را فراهم می‌کند. شیرپوینت به مدیریت درخواست‌ها در زمینه‌های زیر کمک بسیار می‌کند:

 • پشتیبانی پزشک
 • تغییر وضعیت کارمند
 • رزرو اتاق
 • مرخصی بیمارستانی کارکنان
 • نگهداری از امکانات بیمارستانی
 • سفارش تجهیزات بیمارستانی
 • حل مشکلات نرم‌افزاری
 • و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما