اهمیت تست اپلیکیشن موبایل برای ارائه یک تجربه کاربری عالی

اهمیت تست اپلیکیشن موبایل برای ارائه یک تجربه کاربری عالی

هیچ کسب‌وکاری نمی‌خواهد که مشتریانش با اپلیکیشنی ضعیف، رابط کاربری متوسط و حفره‌های امنیتی زیاد دست و پنجه نرم كنند. تجربه کاربری ضعیف می‌تواند مشتریان شما را به سمت رقبا منحرف کند. مهمتر از همه اینکه این مورد می‌تواند تاثیر منفی بر برند تجاری شما بگذارد. طبق یک گزارش، بیش از 50 درصد از مشتریان دوست ندارند با یک اپلیکیشن تجاری که دارای تجربه کاربری ناقص است، تعامل داشته باشند. استفاده از تست اپلیکیشن موبایل قوی، از ابتدای طراحی اپلیکیشن بسیار ضروری است. این پروسه به شناسایی و اصلاح حفره‌ها و اشکالات حیاتی کسب‌و‌کار در آغاز کمک می‌کند و همچنین هزینه توسعه اپلیکیشن را کاهش می‌دهد.

تست اپلیکیشن موبایل چیست؟

تست اپلیکیشن موبایل یک روش بسیار قوی و کارآمد است که همه اپلیکیشن‌های تلفن همراه از طریق آن عبور می‌کنند. این روش برای دستیابی به سطوح مطلوب کیفیت و امنیت، قبل از راه‌اندازی اپلیکیشن در بازار انجام می‌شود. با توجه به اینکه چرخه عمر توسعه اپلیکیشن تلفن همراه کوتاه‌تر از هر توسعه نرم‌افزار دیگری است، کل فرایند تا حد زیادی به آزمایش کارآمد اپلیکیشن تلفن همراه، برای تحویل بی عیب و نقص متکی است.

اپلیکیشن موبایل بر روی پارامترهای مختلفی از جمله قابلیت استفاده، امنیت، عملکرد، دسترسی و موارد دیگر آزمایش می‌شود. این به افزایش کارایی کلی اپلیکیشن تلفن همراه در تمام زمینه‌ها کمک می‌کند. با عملکرد مشتری پسند، قابلیت اطمینان اپلیکیشن نیز بازدهی آن را افزایش می‌دهد.

 

تست اپلیکیشن موبایل

 

چرا تست اپلیکیشن موبایل ضروری است؟

جدا از توسعه یک اپلیکیشن با عملکردهای منحصربفرد، شما همچنین باید جنبه‌های مختلف آن را به طور کامل برای تضمین کیفیت قوی آزمایش کنید.

تست عملکرد بار

افزایش ناگهانی ترافیک اپلیکیشن می‌تواند اپلیکیشن شما را در عرض چند ثانیه متوقف کند. تراکنش‌های ناموفق، لینک‌هایی که پاسخ نمی‌دهند و سرعت بار پایین می‌تواند تجربه مشتری از اپلیکیشن تلفن همراه شما را خراب کند. انجام آزمایش عملکرد اپلیکیشن، با شناسایی میزان اوج باری که یک اپلیکیشن می‌تواند به طور موثر مدیریت کند، ضروری است. اگر عملکرد اپلیکیشن تحت بار شدید مطابق انتظار بالا نباشد، می‌توانید زیرساخت را بهبود ببخشید تا اپلیکیشن بتواند ترافیک بیشتری را مدیریت کند.

تست‌های واحد

تست‌های واحد برای اپلیکیشن‌های موبایل با طراحی یکپارچه و عملکرد کارآمد در شرایط مختلف ضروری است. تست‌های واحد در مراحل اولیه برنامه‌نویسی اپلیکیشن انجام می‌شود. این به توسعه یک طراحی کاربر پسند کمک می‌کند و به مهندسان تست اپلیکیشن کمک می‌کند تا چندین مسئله مهم پشت عملکرد اپلیکیشن‌ها را درک کنند.

UI/UX بهتر

آزمایش بدون خطا به مهندسان تست اپلیکیشن کمک می‌کند تا مانند یک کاربر نهایی رفتار کنند و تجربه اپلیکیشن را از دید مشتری تجزیه و تحلیل کنند. این رفتار برای بررسی میزان شهودی و راحتی اپلیکیشن همراه، با منطق پشت ایده اپلیکیشن صورت می‌گیرد. برای نتایج بهتر، توصیه می‌شود تست‌های UX/UI را در چرخه توسعه کامل اپلیکیشن تلفن همراه خود اجرا کنید.

تست‌های بصری

یک اپلیکیشن تلفن همراه خیره کننده می‌تواند به شما کمک کند کاربران بیشتری را جذب و حفظ کنید. تست بصری به شناسایی مسائلی که با جذابیت بصری اپلیکیشن تلفن همراه شما مرتبط هستند، کمک می‌کند.

تست‌های تعامل عملکردی کاربر

اپلیکیشن‌های تلفن همراه مدرن، حرکات و عملکردهای لمسی پیچیده‌ای را ارائه می‌دهند. بسیار مهم است اطمینان پیدا شود که تمام حرکات لمسی مانند فشار دادن، کشیدن انگشت، زوم، کشیدن و رها کردن و غیره مطابق با هدف کار می‌کنند. این به اندازه‌گیری دقیق کارایی عملکرد اپلیکیشن کمک می‌کند.

 

تست اپلیکیشن موبایل

 

تست اپلیکیشن تجارت الکترونیک

اپلیکیشن‌های تجارت الکترونیک چندین ویژگی و قابلیت‌های خرید را به مشتریان ارائه می‌دهند. برای ارائه یک تجربه مشتری ساده و قدرتمند، اپلیکیشن تجارت الکترونیک شما باید بتواند یک رابط کاربری کاربر پسند ارائه دهد.

تست دسترسی

دسترسی تنها به رعایت دستورالعمل‌های ECG 2.1 برای انطباق نیست. همچنین می‌تواند راهی کارآمد برای دستیابی به یک فرصت فروش بزرگ و دست نخورده باشد. با بیش از 15 درصد افراد دارای توانایی‌های متفاوت در جهان، فرصت‌ها بی‌پایان هستند. تست دسترسی برای توسعه یک اپلیکیشن واقعا در دسترس، که ارزش کافی برای بازاریابی برای کاربران با توانایی‌های متفاوت را داشته باشد، بسیار مهم است.

از بازخورد کاربر استفاده کنید

گنجاندن بازخورد کاربر می‌تواند به ارائه یک نقشه راه قوی برای اپلیکیشن تلفن همراه شما کمک کند. همچنین می‌تواند به شما کمک کند بیشتر شبیه یک مشتری فکر کنید و اپلیکیشنی را ارائه دهید که با تمرکز اصلی برخواسته‌های مشتری ساخته شده باشد. می‌توانید از نظرسنجی‌های درون اپلیکیشنی برای جمع‌آوری نقاط داده واضح استفاده کنید. این به اولویت‌بندی وظایف شما و تمرکز بر روی عملکردهای خاص اپلیکیشن کمک می‌کند.

جمع‌بندی

اپلیکیشن‌های موبایل در حال حاضر بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما هستند. از این رو، به یکی از کارآمدترین رسانه‌ها برای دستیابی به مشتریان بالقوه و انجام تجارت تبدیل شده اند. اگر بتوانید با استفاده از تست اپلیکیشن تلفن همراه، تجربه مشتری بی‌عیب و نقصی را ارائه دهید، می‌توانید به راحتی سود خود را افزایش دهید و در عین حال یک برند مشتری پسند برای کسب‌و‌کار خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما