استفاده از شیرپوینت برای راه اندازی سامانه آموزش مجازی
حمید رضا خداوردی

استفاده از شیرپوینت برای راه اندازی سامانه آموزش مجازی

استفاده از شیرپوینت به عنوان پلتفرم آموزش مجازی به شما امکان ایجاد، سازماندهی، همکاری، اشتراک و مدیریت محتوای آموزشی طراحی شده را در فضایی کاملا جدید و به روز می‌دهد. سامانه آموزش مجازی به شما کمک می کند تا دقت یادگیری کاربران افزایش یابد و در عین حال کاربران بتوانند حداکثر وقت خود را صرف یادگیری کنند. اجرای آسان و استقرار سریع پلتفرم آموزشی شیرپوینت به کاهش زمان لازم، جهت فعال‌سازی بستر آموزش الکترونیکی برای کاربران کمک بسیار می‌کند. سازمان شما به کمک پلتفرم آموزشی شیرپوینت قادر خواهد بود آموزش‌های مدرن و موثری را به کاربران ارائه دهد که این آموزش‌های مجازی برای ارتقای یادگیری کاربران بسیار ارزشمند است. همچنین، استفاده از شیرپوینت به مدیران این امکان را ‌می‌دهد تا تجزیه و تحلیل‌های دقیق و مفیدی از پیشرفت کاربران در حین پروسه آموزش و همچنین اثربخشی برنامه‌های آموزشی بدست آورند. به کمک شیرپوینت به عنوان پلتفرم آموزش مجازی، شما یک بستر کارآمد و دقیق آموزش مجازی را داخل این پلتفرم می‌توانید ایجاد کنید.

 

شیرپوینت

در ادامه به برخی از ویژگی های شیرپوینت به عنوان یک پلتفرم آموزش مجازی اشاره می کنیم:

طراحی و تولید محتوای آموزشی

از آنجا که شیرپوینت با ابزارهای تولیدی آفیس 365 همچون word ،Excel ،PowerPoint و غیره ادغام می‌شود، محتوای ساده آموزش مجازی همراه با متن، فایل های تصویری و ویدیویی و غیره می تواند بصورت دقیق و درست در شیرپوینت طراحی شود. اضافه کردن محتوای سایت های دیگر مانند فیلم و عکس به مطالب آموزشی شیرپوینت امکان پذیر است. شیرپوینت همچنین امکان ایجاد کتابخانه هایی با پیوند به اسناد متنی و پرونده های چند رسانه ای را فراهم می کند.

مدیریت محتوای آموزشی

شیرپوینت، محتوای آموزش مجازی را که به فراداده یا MetaData و جستجوی قدرتمند پیوند می‌دهد، بصورت متمرکز ذخیره می‌کند. شیرپوینت به کاربران اجازه می‌دهد تا سفارشی‌سازی لیست اولیه را بصورت کامل انجام دهند و تغییراتی مانند فیلتر کردن، مرتب سازی، پنهان کردن یا نمایش دادن ستون و غیره را انجام دهند. شیرپوینت همچنین دسترسی به جواب آزمون‌ها، نمودارها و غیره را تنها برای مدیران و کاربران اصلی، تعریف می‌کند.

مدیریت کاربران

با استفاده از گردش کار شیرپوینت، امکان ثبت نام خودکار کاربران در دوره انتخاب شده، با توجه به مهارت و ارزیابی دانش آنها وجود دارد. همچنین می‌توان بحث را به یک دوره خاص متصل نمود، دوره‌هایی را به گروهی از کارمندان مطابق با نیازهای سازمانی آنها اختصاص داد و بسته به ترفیع ها، جابه‌جایی ها یا تغییرات تیمی، تغییرات لازم به صورت خودکار انجام داد. از طریق یک سیستم سطح مجوز، شیرپوینت نوع محتوای آموزشی را کنترل می کند و تعیین می‌کند که چه نوع محتوایی برای کاربران مجاز می‌باشد.

برنامه‌ریزی آموزشی

قابلیت شیرپوینت امکان ایجاد تقویمی برای برنامه‌ریزی آموزش‌ها و سایر رویدادهای آموزشی را فراهم می‌کند. شیرپوینت می‌تواند با Outlook همگام شود. این به مربیان و کاربران اجازه می‌دهد تا به تمامی رویدادهای تقویم Outlook خود و همچنین تقویم شیرپوینت در Outlook دسترسی داشته باشند، و رویدادها را از تقویم Outlook به تقویم شیرپوینت و بالعکس تبدیل کنند. رویدادها در تقویم‌های مختلف با رنگ‌های مختلف مشخص می‌شوند. شیرپوینت همچنین ویژگی ترکیبی را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، ترکیب تقویم مربی با تقویم گروهی از کاربران برای مشاهده سایر دوره‌ها و رویدادهایی که در آن شرکت می‌کنند و برنامه‌ریزی آموزش‌ها براساس آن امکان‌پذیر است. همچنین کاربران می‌توانند تقویم مبادله‌ای یا Exchange را در بالای نمای تقویم شیرپوینت خود قرار دهند.

شیرپوینت

اعلان‌ها

اعلان‌های شیرپوینت به صورت خودکار از طریق ایمیل یا پیام کوتاه به کاربران شیرپوینت ارسال می‌شود و این اعلان‌ها می‌توانند به شکل رویدادها (ثبت نام دوره‌ها، تکمیل مباحث، قبولی و یا عدم قبولی در آزمون‌ها و غیره) و یا تغییر در محتوای آموزش مجازی، ظاهر شوند. شیرپوینت همچنین اجازه می‌دهد تا اعلان‌ها درباره جلسات، آموزش‌ها، امتحانات و غیره از قبل تنظیم و تدوین شوند.

ارزیابی

شیرپوینت، ارزیابی دانش و اطلاعات کاربران را از طریق آزمون‌های ساده فراهم می‌کند. شیرپوینت این قابلیت را با لیست ارائه می‌کند و امکان طراحی سوالات چند گزینه‌ای، رده‌بندی نتایج کاربران و ایجاد نمودارها را براساس پاسخ‌ها و نمرات کاربران فراهم می‌کند.

آموزش خارجی

بسته به درخواست مدیران، یک هماهنگ کننده آموزش می‌تواند گردش کار ثبت‌نام خودکار کارکنان در آموزش‌های خارج از سازمان را تنظیم نماید. پس از اتمام آموزش، شیرپوینت اجازه می‌دهد تا بازخورد کارکنان را با استفاده از نظرسنجی‌ها در یک اینترانت و همچنین از طریق آزمون دانش آنها در طول یک آموزش خارجی جمع آوری کند.

شیرپوینت

آموزش از راه دور

استقرار ابری شیرپوینت، دسترسی آسان به محتوای آموزشی را بدون در نظر گرفتن محل کاربران تضمین می‌کند. کاربران برای دسترسی به مطالب آموزش مجازی در طول هفته و هر روز می‌توانند از طریق دسکتاپ یا دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند، درس‌های خود را مشاهده و بارگیری کنند، تکالیف را انجام داده و ارسال کنند و همچنین در مورد کارهای انجام شده نظرات خود را ارسال کنند. قابلیت مشارکت در شیرپوینت به کارکنان این امکان را می‌دهد تا به هنگام کار بر روی یک پروژه گروهی، در همان اسناد مربوط همکاری کرده و تکالیف تکمیل شده را با یک مربی برای ارزیابی به اشتراک بگذارند.

خود یادگیری

شیرپوینت می‌تواند دسترسی کارآمد به مطالب آموزشی را برای کاربران فراهم کند و آنها می‌توانند با مطالب، کتابخانه‌های محتوا را مرور کنند. کاربران همچنین می‌توانند به روزرسانی مطالب آموزشی را پیگیری کرده و دانش خود را در صورت لزوم به روز نمایند.

می تونی با سیستم جستجوی زیر مقاله های دیگه تکران رو هم بخونی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما