انتخاب یک نرم افزار ERP مناسب

انتخاب یک نرم افزار ERP مناسب

اکثر شرکت‌ها هنگام انتخاب یک نرم افزار ERP مناسب برای کسب‌وکارشان با مشکل مواجه می‌شوند. این موضوع حتی در زمان انتخاب یک پلتفرم مناسب از بین گزینه‌های مایکروسافت نیز صادق است. برای مثال، بسیاری از شرکت‌ها هنگام مقایسه ویژگی‌های Dynamics GP، Dynamics SL، Dynamics NAV و Dynamics 365 Business Central دچار سردرگمی می‌شوند.

علاوه بر این، گزینه‌های جدید پلتفرم Dynamics 365 Business Central که در آغاز سال 2020 در دسترس قرار گرفت، کار را برای مشتریان پیچیده‌تر کرد! بسیاری از شرکت‌ها هنوز نمی‌دانند کدام پلتفرم را انتخاب کنند. اگرچه تغییر و جابجایی به یک سیستم جدید همیشه چالش‌برانگیز است، اما این سردرگمی بیشتر به دلیل درک نامناسب از ویژگی‌های پلتفرمهای مختلف نرم‌افزار Dynamics ERP مایکروسافت است.

رم‌افزار Dynamics ERP مایکروسافت

مفاهیم پایه

پیش از اینکه ارتقا از نسخه NAV به Business Central فکر کنید، بهتر است با ویژگی‌های مشترک بین نسخه Business Central و سایر گزینه‌های نرم افزار ERP ارائه شده توسط مایکروسافت آشنا شوید.

نسخه Dynamics GP

این پلتفرم در سال 1993 ارائه شده و برای شرکت‌های کوچک تا متوسط مناسب است. با گذشت زمان و معرفی تکنولوژی جدید و سیستم‌های ERP کارآمدتر، شرکت‌ها به دلیل نیاز به ویژگی‌های بیشتر، به استفاده از پلتفرمهای دیگر روی آوردند.

اما Dynamics GP هنوز هم یک پلتفرم کارآمد است که بازار را در دست دارد. مایکروسافت قرار است آپدیت جدیدی تحت عنوان GP Next را منتشر کند که ویژگی‌های جدید و متنوعی را به کاربران ارائه خواهد کرد.

نسخه Dynamics SL

پلتفرم Dynamics SL برای پاسخگویی به درخواست‌های مشتریان و پشتیبانی به موقع طراحی شده است. برخلاف پلتفرم Dynamics GP، این پلتفرم برای کارهای پروژه محور انتخاب بهتری است و قابلیت ادغام شدن با نرم‌افزار مدیریت پروژه و توانمندی‌های حسابداری را ارائه می‌دهد. این در حالی است که Dynamics GP فقط بر روی امور مالی، پردازش، زنجیره تامین و غیره متمرکز است.

رم‌افزار Dynamics ERP مایکروسافت

نسخه Dynamics NAV

این پلتفرم قابلیت‌های مختلفی از جمله تحلیل مشتریان، سی آر ام، امور مالی و مدیریت تولید را در اختیار کسب‌وکارهای کوچک و متوسط قرار می‌دهد. Dynamics NAV یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مایکروسافت است که در بیش از 200 کشور استفاده می‌شود. علاوه بر این، با ارتقاء به نسخه Business Central می‌توانید به مزایایی مانند فضای ابری و Power BI دسترسی داشته باشید.

نسخه Dynamics 365 Business Central

در سال 2016 مایکروسافت از پلتفرم Dynamics 365 Business Central رونمایی کرد. این پلتفرم تمامی نیازهای یک کسب‌وکار به ای آر پی را برطرف می‌کند. Dynamics 365 Business Central از تکنولوژی ابری بهره می‌برد و قابلیت ادغام با نرم‌افزار CRM، نرم‌افزارهای مالی و غیره را دارد.

انتخاب بهترین پلتفرم

اگر یکی از کاربران نسخه Dynamics GP هستید، آپدیت جدید در سال 2023 ارائه می‌شود. علاوه بر این مایکروسافت تا سال 2028 از این نرم‌افزار پشتیبانی خواهد کرد. در آپدیت جدید گزینه Cloud Insights بهبود یافته است و امکان دسترسی به یک فضای ابری با پیکربندی شخصی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

اگر نیازهایتان با Dynamics SL بهتر پاسخ داده می‌شود، می‌توانید از نسخه 2018 این نرم‌افزار استفاده کنید تا از امنیت و پشتیبانی بهتری برخوردار باشید. علاوه بر این، به لطف گزینه هوشمند Cloud Insights می‌توانید ترازها، اطلاعات و تراکنش‌ها را به نسخه Business central منتقل کنید.

رم‌افزار Dynamics ERP مایکروسافت

اگر در حال حاضر از NAV استفاده می‌کنید، می‌توانید از جدیدترین نسخه آن بهره ببرید. در نسخه جدید امکان خرید لایسنس و دریافت پشتیبانی تا سال 2028 وجود دارد.

در نهایت، اگر به دنبال تجربه‌ای حرفه‌ای با تکنولوژی بهتر و پیشرفته‌تر مانند Business Central هستید، حتما از یک نسخه جدید پلتفرم‌های ERP و CRM بهره خواهید برد. علاوه بر این، مزیت بستر ابری این است که امکان ردیابی آسان اطلاعات و دسترسی به توانمندی‌های تحلیل اطلاعات از طریق پیاده‌سازی مجدد را فراهم می‌کند.

مترجم: مصطفی طبری

می تونی با سیستم جستجوی زیر مقاله های دیگه تکران رو هم بخونی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما