درباره استفاده اینترنت اشیا IoT چه می‌دانید؟
حمید رضا خداوردی

درباره استفاده اینترنت اشیا IoT چه می‌دانید؟

اگر به فکر ایجاد یک محصول جدید یا ادغام یک محصول با اینترنت اشیا هستید، احتمالا بدین دلیل است که درباره مزایای بسیار زیاد تلفیق اینترنت اشیا شنیده‌اید. به زبان ساده‌تر، بدین معنی است که یک دستگاه فیزیکی با دنیای مجازی اینترنت و تمام مواردی که اینترنت ارائه می‌دهد، ادغام می‌شود. اما اینترنت اشیا چیست و بطور خاص به چه منظور استفاده می‌شود؟

اینترنت اشیا IoT

اینترنت اشیا IoT چیست؟

بطور کلی اینترنت اشیا به تمام چیزهایی که با اینترنت ارتباط دارند، اطلاق می‌شود. با این حال، اینترنت اشیا برای توصیف اشیا یا دستگاه‌های خاصی استفاده می‌شود که از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. این دستگاه‌ها مادامی که همگی به اینترنت متصل هستند، برای برقراری ارتباط حتی نیازی به حضور در یک شبکه ندارند و ارتباط آن‌ها از طریق اینترنت اشیا امکان‌پذیر است. اینترنت اشیا داده‌ها را از همه دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌کند و همچنین می‌تواند آن‌ها را برای تجزیه و تحلیل به هم متصل کند.

اینترنت اشیا هم در تجارت و هم برای استفاده روزمره خانگی استفاده می‌شود. اینترنت اشیا در زمینه تجارت مزایای زیادی به همراه دارد که عمدتا شامل موارد زیر می‌شود:

  1. شما را به مشتری‌هایتان نزدیک‌تر می‌کند.
  2. باعث بهبود کارایی سازمان می‌شود.
  3. به شما اطلاعاتی در مورد مشتریان و نحوه استفاده آن‌ها از محصولات شما می‌دهد؛ اطلاعاتی که قبلا هرگز به آن‌ها دسترسی نداشته‌اید.

اینترنت اشیا اکنون در طیف وسیعی از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله: کشاورزی، تولید و بخش عمومی. اینترنت اشیا یک روش بسیار محبوب، برای حل مشکلات مختلف در مشاغل مختلف در سراسر جهان است.

اینترنت اشیا IoT

ادغام ابری اینترنت اشیا

برای دستیابی به مزایای تجاری اینترنت اشیا، ادغام دستگاه اینترنت اشیا و بطور خاص‌تر، ادغام ابری اینترنت اشیا مورد نیاز است.

  • ابتدا، شما به دستگاه خود نیاز خواهید داشت. این می‌تواند به سادگی لامپ یا چیزهایی پیچیده‌تری مانند سیستم تهویه هوای تازه، سیستم تلفن یا انرژی سنج باشد.
  • مرحله دوم، اتصال دستگاه به Cloud با استفاده از پروتکل‌های استاندارد اینترنت اشیا، از طریق وای‌فای یا استفاده از کارت GSM مانند کارت تلفن همراه است.
  • هنگامی که دستگاه شما به Cloud متصل شد، می‌توانید پیام‌ها را به زیرساخت‌های IT موجود در سازمان خود برگردانید. همچنین می‌توانید برنامه‌های جدید مبتنی بر ابر ایجاد کنید تا به داده‌های جمع‌آوری شده توسط دستگاه خود دسترسی پیدا کنید. متناوبا، این اتصال به شما یا مشتریانتان اجازه می‌دهد تا دستورالعمل‌هایی را برای دستگاه خود صادر کنید.

شما همچنین می‌توانید فضای ابری خود را به سایر فناوری‌های مفید مانند تلفن‌های هوشمند، Google Home ،Amazon Alexa ،Apple Siri یا سیستم IFTTT متصل کنید.

اینترنت اشیا IoT

سرویس‌های اینترنت اشیا Azure

توسعه اینترنت اشیا Azure، نوعی ادغام ابری اینترنت اشیا است که به مرکز اینترنت اشیا Azure اجازه می‌دهد تمام دستگاه‌های اینترنت اشیا را به یکدیگر متصل کند. مرکز اینترنت اشیا Azure یک جز امن، بادوام و مقیاس‌پذیر است، که آن را به گزینه‌ای عالی برای زیرساخت‌های اینترنت اشیا ابری، برای هر سازمان یا شغلی تبدیل کرده است. مشاوران شرکت تکران که از متخصصین نرم‌افزار تشکیل شده‌اند، دستگاه‌های مشتریان خود را با فضای ابری و همچنین فضای ابری را با زیرساخت IT آن‌ها ادغام کرده اند. گروه تکران همچنین برنامه‌های مبتنی بر ابر، پورتال‌های وب، گزارش‌ها، تجزیه‌و‌تحلیل‌ها، اپلیکیشن‌های تلفن همراه، اپلیکیشن‌های دستیار شخصی دستگاه و موارد دیگر را ایجاد کرده اند، که همگی به دستگاه‌های اینترنت اشیا IoT مشتریان متصل می‌شوند. تکران بهترین سیستم‌های توسعه را ایجاد می‌کند که مطابق با نیازهای مشتریان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما