مزایای مایکروسافت PowerApps برای تحصیل کودکان

مزایای مایکروسافت PowerApps برای تحصیل کودکان

اگر در کلاس درس فشار زیادی را احساس می‌کنید، اپلیکیشن‌ مایکروسافت PowerApps می‌تواند به شما کمک کند. در این مقاله به مزایای مایکروسافت PowerApps برای استفاده در کاربردهای آموزشی اشاره می‌کنیم.

امروزه از معلمان انتظار می‌رود وظایف مختلفی را به صورت روزانه انجام دهند. آن‌ها در عین حال که باید برای هر دانش‌آموز یک روتین شخصی‌سازی شده و کاملا متناسب را در نظر بگیرند، موظف به حرکت در چهارچوب‌های مشخص شده از سوی مراکز نیز هستند.

ما از معلمان می‌خواهیم دانش‌آموزان را به فردی کارآمد در جنبه‌های مختلف زندگی تبدیل کنند و در عین حال مدیریت تمام مسائل از جای نشستن دانش‌آموزان گرفته تا مراقبت‌های پزشکی ساده را به دوش آن‌ها می‌اندازیم.

مزایای مایکروسافت PowerApps

مایکروسافت PowerApps چیست؟

این اپلیکیشن‌ در واقع زیر مجموعه Power Platform مایکروسافت به حساب می‌آید و به معلمان در انجام وظایف خود در داخل و خارج از کلاس درس کمک می‌کند. PowerApps یک ابزار است که به افراد غیرمتخصص در کدنویسی اجازه تولید برنامه‌های شخصی را می‌دهد. این برنامه‌های داخلی قابلیت استفاده در کلاس درسی شخصی یا دانشگاه را دارند و نمی‌توان آن‌ها را در اپ استور یا گوگل پلی استور ارائه کرد.

مایکروسافت PowerApps یک سیستم ماژولار کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) است. شما می‌توانید یک فرمان یا قابلیت انتخابی را درون طراحی خود جای دهید تا یک اپلیکیشن کاملا شخصی‌سازی شده داشته باشید. شما همچنین امکان شخصی‌سازی ده‌ها قالب پیش‌فرض ارائه شده در PowerApps را در اختیار دارید.

پاداش دستاوردها

پاداش دادن به دستاوردها یکی از روش‌هایی است که معلمان می‌توانند در کلاس‌های درس خود از PowerApps استفاده کنند. هدف هر معلم این است که یادگیری را به فرایندی سرگرم‌کننده و جالب تبدیل کند. استفاده از تکنیک گیمیفای در یادگیری یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این هدف است.

وقتی دانش‌آموز یک مفهوم جدید را یاد می‌گیرد، امتیاز مشخصی را دریافت می‌کند که در نهایت می‌تواند برای دریافت پاداش در نظر گرفته شود. با مایکروسافت PowerApps می‌توانید بازی‌های آموزشی را در یک سیستم یکپارچه ایجاد کنید. دانش‌آموزان امکان انتخاب موضوعات را دارند و با اثبات اینکه به موضوع یا مفهوم جدید مسلط شده‌اند، امتیاز به دست می‌آورند.

این سیستم یکپارچه، یادگیری را به فرایندی درگیر کننده و جالب تبدیل می‌کند. کودکان برای تلاش بیشتر انگیزه پیدا می‌کنند و با مدرسه ارتباط قوی‌تری خواهند داشت.

ایجاد ارتباط با دانش‌آموزان متفاوت

یکی از بزرگترین مشکلاتی که معلمان امروزی با آن روبرو هستند، برقراری ارتباط با دانش‌آموزانی است که یادگیری متفاوتی دارند. در یک کلاس درس که حداقل 25 دانش‌آموز را شامل می‌شود، فرصت کافی برای شخصی‌سازی آموزش وجود ندارد. اما چطور می‌خواهید با دانش‌آموزانی که در زمینه یادگیری مشکلاتی دارند و یا صرفا به شیوه متفاوتی مفاهیم را یاد می‌گیرند ارتباط برقرار کنید؟

با مایکروسافت PowerApps می‌توانید اپلیکیشن‌های متفاوتی را برای مدیریت این مشکلات طراحی کنید. مثلا اگر یکی از کودکان به دیسلکسیا (نارساخوانی) دچار بود، می‌توانید در اپلیکیشن خود استراتژی‌هایی را برای مقابله با این مشکل در نظر بگیرید. شما همچنین می‌توانید برنامه‌های مختلفی را برای یادگیرندگان بصری، شنیداری و حرکتی طراحی کنید.

مزایای مایکروسافت PowerApps

ردیابی هوشمند برای کارایی بیشتر

بسیاری از معلمان برای اینکه ببینند دانش‌آموزان در کدام بخش قوی و در کدام بخش دچار ضعف هستند، دچار مشکل می‌شوند. نمرات هیچ وقت ابزار کاملی برای ارزیابی دانش‌آموزان به حساب نمی‌آید.

دانش‌آموزی که نمرات خوبی دارد ممکن است در حل مسائل منطقی پیچیده مهارت مناسبی نداشته باشد. در نقطه مقابل، دانش‌آموزی با نمرات ضعیف ممکن است درگیر مسائلی همچون اضطراب امتحان یا بی‌نظمی باشد.

ایجاد یک سیستم ردیابی هوشمند و کارایی دانش‌آموزان از مزایای مایکروسافت PowerApps است. شما می‌توانید کارایی دانش‌آموزان در پاسخ به پرسش‌ها و تمرینات مختلف را با تگ‌هایی مشخص کنید. بدین ترتیب می‌توانید کارایی هر دانش‌آموز در بخش‌های مختلف را بررسی کنید.

روتین خودکار برای وظایف کلاس

وظایف روتین کلاس درس یکی از خسته‌کننده‌ترین چیزهایی است که معلمان هر روز با آن درگیر هستند. شما باید زمانی را برای تعامل با دانش‌آموزان اختصاص دهید و مطمئن شوید هر دانش‌آموز متناسب با مشکل خود کمک لازم را دریافت کرده باشد. اما در عمل ممکن است زمان زیادی را برای تشکیل گروه‌ها و یا مشخص کردن جای نشستن دانش‌آموزان صرف کنید!

مایکروسافت PowerApps این وظایف خسته‌کننده روزانه را به یک فرایند تک مرحله‌ای و خودکار تبدیل می‌کند. شما می‌توانید برنامه‌هایی تولید کنید که دانش‌آموزان را بر اساس میزان کارایی در گروه‌های مناسب قرار دهد. اگر قرار است ترتیب نشستن دانش‌آموزان را به صورت تصادفی مشخص کنید، فقط کافیست یک دکمه را فشار دهید.

حفظ تعامل دانش‌آموزان از مزایای مایکروسافت PowerApps

اپلیکیشن‌های زیادی در رابطه با کلاس درس وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید، بنابراین چرا باید خودتان را با توسعه یک نرم‌افزار جدید درگیر کنید؟ واقعیت این است که هیچ کدام از این اپلیکیشن‌ها نمی‌توانند تمامی نیازهای شما را برطرف کنند.

علاوه بر این، وقتی دانش‌آموزان مجبور به تغییر اپلیکیشن می‌شوند و یا دوباره به قلم و کاغذ برمی‌گردند، تاثیر نامطلوبی را در میزان تعامل آن‌ها شاهد خواهید بود. با ایجاد مجموعه‌ای یکپارچه از اپلیکیشن‌ها برای کلاس درستان، می‌توانید جریان یادگیری را در سطح بسیار خوبی حفظ کنید.

دانش‌آموزان تعامل خودشان را حفظ می‌کنند و تمام مسائل در یک مجموعه مشخص مدیریت می‌شود. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانند مفاهیم بیشتری را یاد بگیرند و شما موفق می‌شوید یک محیط آموزشی یکنواخت و کارآمد را حفظ کنید.

مزایای مایکروسافت PowerApps

مدیریت یادگیری از راه دور

با شروع پاندمی کرونا، بسیاری از معلمان و کارکنان مدرسه به دنبال روش‌هایی برای تداوم آموزش به صورت از راه دور بودند. اما چطور می‌توانید تمام تکنیک‌های کلاس درسی خود را در اپلیکیشن‌های بصری ارائه دهید؟ چطور می‌خواهید مطمئن شوید وقتی با دانش‌آموزتان تماس چشمی ندارید، به شما توجه کامل دارد؟

یکی از مزایای مایکروسافت PowerApps این است که به شما اجازه می‌دهد روش‌های آموزشیتان را در قالب اپلیکیشن‌های سفارشی ارائه دهید. دانش‌آموزان شما می‌توانند از طریق کامپیوتر شخصی خود در خانه با این اپلیکیشن‌ها تعامل برقرار کنند. امکان ردیابی میزان پیشرفت آن‌ها وجود دارد و می‌توانید از مطلوب بودن کیفیت آموزش مطمئن شوید.

شرکت تکران ارائه دهنده راهکارهای سازمانی در سطحی بین‌المللی است.

کشف مزایای مایکروسافت PowerApps برای آموزش

این روزها سطح انتظار جامعه از معلمان به مراتب بیشتر شده است. اگر فشار زیادی را در کلاس درستان احساس می‌کنید، مایکروسافت PowerApps به شما کمک می‌کند کنترل همه چیز را در دست بگیرید.

با Power Platform امکان ایجاد برنامه‌های سفارشی برای تعامل بیشتر دانش‌آموزان، ردیابی میزان پیشرفت و خودکارسازی وظایف تکراری را در اختیار دارید. بنابراین می‌توانید وقتتان را به مسائل مهم‌تری در کلاس درس اختصاص دهید.

مترجم: مصطفی طبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما