چگونه مایکروسافت داینامیک 365 و مایکروسافت اوت‌لوک را ادغام کنیم

چگونه مایکروسافت داینامیک 365 و مایکروسافت اوت‌لوک را ادغام کنیم

بسیاری از مردم علاقه‌مند به ایجاد ارتباط قابل اعتماد میان اوت‌لوک و مایکروسافت داینامیک 365 هستند. این افراد می‌خواهند پس از انتخاب یک دکمه در اوت‌لوک و پر کردن یک فرم، اطلاعات را به داینامیک 365 بازگردانند. با این وجود اکثر کاربران از چگونگی دستیابی به این هدف و استفاده از نرم‌افزارهای شخص ثالث که به داینامیک 365 متصل می‌شوند، اطلاع ندارند.

مایکروسافت پس از بررسی نگرانی‌ها و نیازهای مشتریان خود، به طراحی برنامه‌ای پرداخته است که می‌تواند به عنوان یک افزونه در مایکروسافت اوت‌لوک یا دسکتاپ کلاینت نصب گردد. این کار باعث می‌شود داینامیک 365 به سادگی از طریق هر دستگاهی (گوشی‌های تلفن همراه، تبلت‌ها، مک و رایانه‌های شخصی دارای ویندوز) و حتی اوت‌لوک مبتنی بر وب قابل دسترس شود.

مزایای ادغام داینامیک 365 با اوت‌لوک

روشی هوشمندانه‌تر برای انجام کارها و روشی ساده‌تر برای به‌روزرسانی سی آر ام توسط کاربران که به افزایش کارایی در سراسر سازمان می‌انجامد.
دسترسی آفلاین به داده‌های داینامیک 365 برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند. اطلاعات می‌توانند تا زمانی که دستگاه مورد استفاده با داینامیک 365 همگام شود، ذخیره شوند.
قابلیت مشاهده اطلاعات مخاطبین و سرنخ‌های داینامیک 365 در حال انجام کار در اوت‌لوک. شما می‌توانید اطلاعات ذکر شده را به صورت ایمیل، جلسه یا قرار مشاهده کنید.
شما می‌توانید برای هر نهاد (موجودیت) تا زمانی که برای تلفن همراه و جستجو فعال باشد یک رکورد جدید داینامیک 365 ایجاد کنید.
با استفاده از اوت‌لوک می‌توانید ایمیل‌ها را به راحتی در هر دستگاهی ردیابی کنید. شما می‌توانید با استفاده از مرورگر وب و یا از طریق اپلیکیشن تلفن همراه خود وارد اوت‌لوک مبتنی بر وب شوید و ایمیل‌های ارسالی و دریافتی را در سی‌ آر ام ردیابی کنید.

برای ادغام داینامیک 365 با اوت‌لوک دو روش وجود دارد که می‌توانید در هنگام نصب یکی از آن‌ها را انتخاب کنید:

 • می‌توانید اپلیکیشن داینامیک 365 را برای اوت‌لوک نصب کنید و با تمام دستگاه‌ها دسترسی به وب را برای ردیابی ایمیل‌ها دریافت کنید.
 • می‌توانید داینامیک 365 را برای اوت‌لوک دسکتاپ کلاینت با قابلیت آفلاین نصب کنید.

اپلیکیشن داینامیک 365 برای اوت‌لوک

اپلیکیشن داینامیک 365 برای اوت‌لوک یک اپلیکیشن کم حجم است که امکان ردیابی ایمیل‌ها و ایجاد رکوردهای جدید را برای شما فراهم می‌کند. برای دریافت عملکرد بهتر تنها کافی است نوع رکوردهای (نهادها) مورد نیاز خود را فعال کنید. این اپلیکیشن به عنوان افزونه مایکروسافت آفیس هم طراحی شده است. از دسامبر 2016 کاربران می‌توانند برای همگام سازی سرور از امکانات این برنامه کاربردی بهره‌مند شوند. اگر می‌خواهید از داینامیک 365 آفلاین استفاده کنید باید این برنامه را برای اوت‌لوک دسکتاپ کلاینت نصب کنید.

 

 

اوت‌لوک

 

نحوه نصب برنامه داینامیک 365

 • گام اول: ابتدا از امنیت سیستم خود برای استفاده از برنامه داینامیک 365 برای اوت‌لوک مطمئن شوید.
 • گام دوم: بررسی کنید که سازمان شما صندوق‌های دریافت ایمیل را با سرور ساید (سمت سرور) همگام سازی کند.
 • گام سوم: بر روی دکمه تنظیمات که در گوشه بالای سمت راست برنامه داینامیک 365 قرار دارد کلیک کنید و گزینه Apps for Dynamics 365 را انتخاب کنید.
 • گام چهارم: در صفحه Apps for Dynamics 365 بر روی گزینه Dynamics 365 App for Outlook کلیک کنید.
 • گام پنجم: برنامه را نصب کنید.

داینامیک 365 برای اوت‌لوک دسکتاپ کلاینت

برنامه داینامیک 365 برای اوت‌لوک یک برنامه رایگان است که با ادغام مایکروسافت داینامیک 365‌ با رابط اوت‌لوک به کاربر اجازه می‌دهد به صورت مؤثر بر روی ایمیل‌ها و داده‌های مایکروسافت داینامیک 365 کار کند. علاوه بر این، کاربر می‌تواند از تمامی قابلیت‌های داینامیک 365 (مانند دسترسی آفلاین) استفاده کند.

نحوه نصب داینامیک 365 برای اوت‌لوک

 • گام اول: ابتدا مطمئن شوید سیستم شما از الزامات سخت افزاری مورد نیاز اوت‌لوک برخوردار است.
 • گام دوم: به عنوان مدیر (Administrator) محلی وارد شوید.
 • گام سوم: برای اجرا کردن فایل بر روی Setup کلیک کنید.
 • گام چهارم: قرارداد مجوز نرم‌افزار را تایید کنید و مشخص کنید که آیا به‌روزرسانی توصیه‌شده را دانلود می‌کنید یا خیر. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 • گام پنجم: بر روی Install Now کلیک کنید.
 • گام ششم: پس از نصب برنامه لازم است داینامیک 365 برای اوت‌لوک را پیکربندی کنید. برای این کار باید پس از نصب داینامیک 365 مجدد اوت‌لوک را اجرا کنید. پیکربندی این برنامه به صورت خودکار انجام می‌پذیرد.

 

dynamics 365

 

توجه داشته باشید:

شما نمی‌توانید داینامیک 365 برای اوت‌لوک را در رایانه‌ای که بر روی مایکروسافت exchange سرور اجرا می‌شود نصب کنید.
در صورت استفاده همزمان از اپلیکیشن داینامیک 365 برای اوت‌لوک و داینامیک 365 برای اوت‌لوک تحت وب توسط یک کاربر، فعالیت‌های کاربر قابل ردیابی نخواهد بود. برای جلوگیری از این کار باید از یکی از گزینه‌ها استفاده کنید. برای گسترش کاربران داخلی داینامیک 365 به پیکربندی IFD (راه‌اندازی احراز هویت افراد از داخل و خارج شبکه) بپردازید.

استفاده آفلاین از داینامیک 365 برای اوت‌لوک

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، استفاده آفلاین از داینامیک 365 برای اوت‌لوک یکی از مزایای اصلی این نرم‌افزار به شمار می‌رود. این ویژگی به شما کمک می‌کند در صورت عدم دسترسی به اینترنت همچنان بتوانید به وظایفتان عمل کنید.

برای نصب داینامیک 365 برای اوت لوک با قابلیت آفلاین از مراحل زیر پیروی کنید:

 • گزینه اول: در هنگام نصب بر روی Options کلیک کنید و در صفحه Customize Installation گزینه Offline Capability را انتخاب کنید. سپس Install Now را بفشارید.
 • گزینه دوم: نرم‌افزار را بدون توجه به قابلیت آفلاین نصب کنید؛ زیرا کاربر اوت‌لوک می‌تواند در هنگام استفاده از این نرم‌افزار به Go Offline در اوت‌لوک مراجعه کرده و امکان استفاده آفلاین را اضافه کند.

داینامیک 365 برای اوت‌لوک چگونه در حالت آفلاین کار می‌کند؟

داینامیک 365 برای اوت‌لوک زیرمجموعه‌ای از داده‌های داینامیک 365 را بر روی هارد دیسک رایانه شما، در قسمتی که نرم‌افزار را نصب کرده‌اید، ذخیره می‌کند. این کار باعث می‌شود در صورت آفلاین بودن، تمامی تغییرات در پوشه مورد نظر ذخیره شده و پس از آنلاین شدن اطلاعات به صورت خودکار با سرور داینامیک 365 همگام شود. با وجود این که قابلیت آفلاین به شما اجازه می‌دهد بدون اتصال به اینترنت بتوانید از نرم‌افزار استفاده کنید، لازم است برای جلوگیری از کاهش عملکرد این برنامه رایانه خود را با حداقل الزامات سخت افزاری تجهیز کنید. لازم به ذکر است که مدیر یک سازمان فردی است که بر اساس نقش‌های امنیتی مجوز استفاده آفلاین از مایکروسافت داینامیک 365 برای اوت‌لوک را برای کاربران صادر می‌کند. علاوه بر این، کاربران و مدیران می‌توانند مشخص کنند کدام نهادها می‌توانند با استفاده از تنظیمات Sync Filters و از طریق Offline Sync در کادر گفتگو، دانلود و یا آپلود شوند. این ویژگی از طریق گزینه‌های پیشرفته در دسترس کاربران و مدیران قرار می‌گیرد.

شرکت تکران ارائه دهنده راهکارهای سازمانی در سطحی بین‌المللی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما