کاربرد PowerApps
حمید رضا خداوردی

کاربرد PowerApps

مایکروسافت پاور اپس یا PowerApps یک راه‌حل ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است که به شما در ساخت برنامه‌های سفارشی جدید کمک می‌کند. PowerApps بستری است که محیط توسعه سریع برنامه‌های سفارشی را فراهم می‌کند و نیازهای تجاری کسب‌و‌کار را برآورده می‌کند. از این پلتفرم می‌توان برای طراحی و ایجاد برنامه‌هایی استفاده کرد که به داده‌های سازمانی ذخیره شده در پلتفرم اصلی داده‌ها مرتبط می‌شود. همچنین با این همگام‌سازی‌ها، کاربران این فرصت را دارند تا با گرفتن و طراحی خودکار داده‌های جدید، روند کار را ساده کنند. این راه‌حل به شما کمک می‌کند حتی بدون نیاز به نوشتن کد، برنامه‌های شخصی‌سازی شده‌ی خود را از ابتدا طراحی و ایجاد کنید. برای استفاده از این پلتفرم نیازی به داشتن تجربه‌ در زمینه کدنویسی نیست. این ابزار به مشاغل در هر صنعت و هر اندازه از جمله شرکت‌های کوچک کمک می‌کند تا برنامه‌های سفارشی خود را طراحی و ایجاد کنند. این سیستم عامل همچنین اغلب با مایکروسافت آفیس 365 ادغام شده است و با بیش از 230 ارتباط دهنده با Connector داخی به شما کمک می‌کند تا اتصالات خود را ایجاد کنید. پاور اپس با برنامه نویسی بسیار انعطاف‌پذیر، بیشتر نیازهای تجاری شما را در صنعت برآورده می‌کند. با استفاده از مایکروسافت PowerApps می‌توانید مطمئن شوید که دیگر وقت خود را برای جستجوی برنامه‌ای که نیازهای شغلی شما را برطرف می‌کند، تلف نمی‌کنید. اگر شما مشتریان زیادی با چندین منبع مختلف دارید، به اشتراک‌گذاشتن همه داده‌ها با کل تیم دشوار خواهد بود. برای پاسخگویی به این نیاز، PowerApps به شما امکان می‌دهد برنامه‌ای ایجاد کنید که کارکنان بتوانند با استفاده از آن به داده‌های مربوط به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند. در ادامه به پنج مورد اشاره می‌شود که با استفاده از PowerApps می‌توان آن‌ها را انجام داد:

ایجاد یکپارچه‌‌سازی داده‌های سطح بالا

کارمندان کسب‌و‌کار می‌توانند به بیش از 200 منبع مختلف متصل شوند. این خدمات شامل سرویس‌های ابری و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر و لینکدین است. این برنامه برای دسترسی به داده‌های برنامه‌های مختلف از الگوهای مشخصی استفاده می‌کند. برای مثال می‌توان به برنامه‌های مختلفی همچون اکسل، داینامیک 365، پاورپوینت، شیرپوینت، OneDrive و غیره اشاره کرد. این رابطه از روش کشیدن و رها کردن یا Drag and Drop که درک آن ساده است، استفاده می‌کند. بسیاری از وظایف معمولی مانند انتخاب داده‌های شبکه‌های اجتماعی و انتقال آن‌ها به شیرپوینت، به‌طور پیش‌فرض در PowerApps موجود است.

افزایش بهره‌وری کارکنان

فناوری به سرعت در‌حال تغییر است. داشتن قدرت طراحی و ساخت برنامه‌های معنی‌دار و کاربردی، سرعت بازدهی شما را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید نمونه‌های اولیه را با بهره‌گیری از ویژگی‌ها و عناصر رابط کاربری مشترک PowerApps، در رابط کاربری ایجاد کنید. به‌عنوان مثال می‌توان به طراحی یک برنامه سلف سرویس برای کارکنان سازمانی اشاره کرد. منابع انسانی و مدیر بخش می‌توانند با شخصی که برنامه را طراحی و ایجاد کرده است، به راحتی ارتباط برقرار کنند. با پیشرفت مراحل توسعه، اعضای تیم می‌توانند پیشنهادهایی را ارائه دهند و اصلاحاتی را بر روی آن انجام دهند. توسعه و بررسی مشتری منجر به شکل‌گیری یک رویداد می‌شود. رابط کاربر‌پسند به همه اجازه می‌دهد پیشرفت صورت گرفته را درک کنند. پس از تایید، داده‌ها و عملکرد صورت گرفته را می‌توان به یکدیگر متصل کرد و برنامه شما آماده استفاده است. بسیاری از کارهای معمول می‌تواند سریع‌تر انجام شود و همچنین این کار باعث افزایش رضایت و بهره‌وری کارکنان می‌شود.

برنامه‌های سازگار با تلفن‌همراه طراحی و ایجاد کنید

بسیاری از افراد برای رسیدگی به امور کاری و سازمانی خود در حال حرکت به سمت استفاده از تلفن همراه و سایر دستگاه‌های ارتباطی هوشمند هستند. اجازه دسترسی کاربر به دستگاه‌های تلفن همراه و همچنین دستگاه‌های دسکتاپ باعث ادامه فعالیت شما می‌شود. این بدان معنی است که رابط کاربری باید با صفحه کوچک تلفن همراه سازگار باشد. PowerApps به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را در همان رابط کاربری طراحی شده ایجاد کنید. رابط کاربری آسان و اتصالات مشترک امکان دسترسی از طریق تلفن یا دسکتاپ را فراهم می‌کند.

ارتباط امنیت و انطباق برنامه‌ها

کلیه برنامه‌هایی که با استفاده از PowerApps طراحی و ایجاد شده‌اند، از انطباق با مقررات عمومی، محافظت از داده‌ها یا GDPR برخوردار هستند. این برنامه، مطابق با استانداردهای تجارت و فناوری اطلاعات را تضمین می‌کند. هر برنامه‌ای که ایجاد می‌کنید به سرویس دامنه فعالیت دایرکتوری مایکروسافت یا ADDS پیوند می‌دهد. این احراز هویت، شامل تایید و اجرای قوانین انطباق امنیتی است. این اقدامات برای کلیه کاربران و دستگاه‌ها اعمال می‌شود. این برنامه لیستی از تمام برنامه‌ها، خط مشی داده‌ها، مجوزها و گزینه‌های کنترل کاربر را ایجاد می‌کند. با رواج بیشتر اقدامات حریم خصوصی مشتری، این یک شبکه ایمنی بزرگ برای تجارت شما فراهم می‌کند.

عملکرد و فرایندهای روان و خودکار ایجاد کنید

کسب‌و‌کارها اکنون می‌توانند با استفاده از یک فرایند خودکار که به ورودی دستی نیاز ندارند، فرایندها و عملکردهای خود را بصورت روان انجام دهند. PowerApps از قبل با مایکروسافت Flow ادغام شده است. برای به روز رسانی برنامه لازم نیست که خودتان برنامه و هشدارهای آن را بررسی کنید. اشتراک‌های مختلف PowerApps هر ماه جریان‌های خودکار خاصی را ایجاد می‌کند و همچنین می‌توانید ارتباطات کارکنان و مشتریان را خودکار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما