درک مایکروسافت داینامیک با استفاده از راه‌حل‌های نرم افزاری ERP
بهاره ابهری

درک مایکروسافت داینامیک با استفاده از راه‌حل‌های نرم افزاری ERP

وقتی نوبت به انتخاب راه حل ERP برای رفع نیازهای تجاری می‌رسد، بیشتر شرکت‌ها با دو راهی روبرو هستند. حتی اگر مسئله‌ی انتخاب، فقط بین راه حل‌های مایکروسافت باشد، مشتریان معمولاً هنگام انتخاب بین Dynamics GP ،Dynamics SL ،Dynamics NAV یا انتخاب ویژگی‌های Dynamics 365 بسیار گیج می‌شوند. همچنین، موج جدید شرکت تجاری Microsoft Dynamics 365 که در ابتدای سال 2020 راه اندازی شد، درک این مسئله را برای مشتریان دشوارتر کرده است که اگر فقط به GP ،SL یا شرکت تجاری منتقل شوند، اگرچه نگرانی هنگام انجام هرگونه انتقال بسیار طبیعی است، اما با انتخاب گزینه‌ی مناسب برای یک تجارت، هنوز درک خوبی از راه حل‌های Microsoft Dynamics ERP ندارند.

اصول اولیه

قبل از اینکه تصمیم بگیرید NAV را به Business Central تبدیل کنید، درک همه‌ی ویژگی‌های مشترکی که بین Business Central و سایر گزینه‌های ای آر پی که مایکروسافت ارائه داده، ضروری است.

 

راه‌حل‌های نرم افزاری ERP

Dynamics GP

داینامیک جی پی برای شرکت های کوچک و متوسط ​​ساخته شده و در سال 1993 راه اندازی شده‌است. با گذشت زمان، معرفی فناوری جدیدتر و سیستم ها و ویژگی‌های ERP قوی‌تر باعث شده شرکت‌ها راه حل‌های مختلفی داشته باشند. با این حال، هنوز هم محصول بر بازار حکم فرماست. مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای به روزرسانی، تحت عنوان “GP Next” است، که شامل ویژگی‌های مختلفی است که می‌تواند به مشتریان کمک کند و تجربیات مثبتی داشته باشد.

Dynamics SL

در داینامیک اس ال، همه چیز در مورد تأمین خواسته‌های مشتری است و شرایط را برای پشتیبانی به موقع فراهم می‌کند. برخلاف Dynamics GP ،Dynamics SL برای کارهای مبتنی بر پروژه که با نرم افزار مدیریت پروژه و قابلیت‌های حسابداری ادغام می‌شوند، ترجیح داده می‌شود؛ زیرا Dynamics GP فقط در امور مالی، پردازش، زنجیره‌ی تأمین و غیره متمرکز است.

Dynamics NAV

داینامیک ان ای وی، یکی دیگر از محصولات ERP مایکروسافت است که به مشتریان SMB در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل، CRM، امور مالی و ساخت خدمات می‌دهد. Dynamics NAV یکی از محبوب‌ترین محصولات مایکروسافت است که در بیش از 200 کشور جهان ارائه می‌شود؛ همچنین، با ارتقا NAV به Business Central، امکان ایجاد مزایای مختلف دیگری مانند Cloud & Power BI نیز فراهم شد.

به شما توصیه می کنم مقاله زیر را نیز مطالعه بفرمایید:

مزایای CRM

Dynamics 365 Business Central

سال 2016 تمام تلاش‌ها در جهت راه اندازی Dynamics 365 Business Central بود که تمام نیازهای ERP را تأمین می‌کرد. این نرم افزار با فناوری Cloud معرفی شده و دارای قابلیت یکپارچه سازی ارتباط با CRM ،Financials و غیره است.

 

راه‌حل‌های نرم افزاری ERP

یافتن بهترین راه حل

اگر شما از آن دسته مشتریانی هستید که باید به Dynamics GP پایبند باشید، به روزرسانی جدیدتری در سال 2023 با پشتیبانی طولانی مدت تا سال 2028 راه اندازی خواهد شد. این به روزرسانی با گزینه‌ی Cloud Insights بهبود یافته و ارائه می‌شود، که می‌توانید از راه حل‌های پیش فرض برای پیکربندی شخصی محیط Cloud استفاده کنید.

در صورتی که با Dynamics SL راحت‌تر هستید؛ برای حفاظت و پشتیبانی بیشتر می‌توانید آن را به نسخه 2018 Dynamics SL ارتقا دهید. همچنین، می‌توانید مانده‌ها، داده‌ها و معاملات را به Business Central با گزینه‌ی Cloud insights انتقال دهید.

در توصیه‌ی دیگری، اگر در حال حاضر روی NAV کار می‌کنید، جدیدترین نسخه NAV را بررسی کنید؛ زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا سال 2028 مجوزهای جدید را خریداری کنید و از مایکروسافت پشتیبانی کنید. اگر می‌خواهید به Microsoft Dynamics Navision Implementation پایبند باشید، مطمئن شوید که برنامه‌ای برای اطمینان از رونق کسب و کار در نظر دارید.

 

راه‌حل‌های نرم افزاری ERP

 

نکته آخر اینکه، اگر به دنبال یک تجربه‌ی موفق با فناوری بهتر و پیشرفته، مانند Business Central هستید، مطمئناً ERP و CRM بهبود یافته‌ای برای خود خواهید داشت. همچنین، مزیت Cloud باعث می‌شود تا بتوانید از طریق اجرای مجدد، اطلاعات را ردیابی و به قابلیت‌های تجزیه و تحلیل دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما