چرا بعضی از شرکت ها هنوز از CRM استفاده نمی کنند؟

چرا بعضی از شرکت ها هنوز از CRM استفاده نمی کنند؟

طی مقالات قبلی با انواع نرم‌افزارهای CRM و مزایای استفاده از آن‌ها آشنا شدید. در این مقاله قصد داریم دلایلی را که شرکت‌ها هنوز به استفاده از CRM روی نیاورده‌اند، مطرح کنیم.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان، دید و بصیرت هر کسب‌وکار مدرن است. این سیستم داده‌های ارزشمند را تولید و نگهداری می‌کند، که برای رقابت به آن نیاز دارد.

ممکن است از مدیران فروش شنیده باشید که این ابزارها به شاهرگ حیاتی آن‌ها تبدیل شده‌اند. پس چگونه است که هنوز برخی کسب‌وکارها استفاده از آن را اولویت قرار نمی‌دهند؟ در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا این دلایل را بررسی کنیم.

چالش روبه‌رو شدن با یک شیوه جدید

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دیگر خبری از قفسه‌های بایگانی در شرکت‌ها نیست و به دیدن سیستم‌های مبتنی بر ابر و نوار جستجو عادت کرده‌ایم.

مقاله‌ای عنوان می‌کرد که نیاز به در نظر گرفتن اطلاعات زیاد، موجب اضطرابی مشابه اضطراب درس‌های تلنبار شده در شب امتحان می‌شود. این حالت با وجود فناوری‌های جدید به سرعت در حال افزایش و بدون راهنمایی و پشتیبانی مناسب، اجتناب‌ناپذیر است.

سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتریان با هدف آسان کردن کارهای تجاری ساخته شده‌اند، و نه دشوارتر. پس روی انتخاب یک نرم افزار CRM تمرکز کنید و با ارائه آموزش‌های مناسب، از این مرحله نیز عبور خواهید کرد.

 

CRM

 

نداشتن درک درستی از CRM

برخی از کسب‌وکارها سریع‌تر رشد می‌کنند، می‌دانید چرا؟ زیرا آن‌ها انگیزه و اشتیاق برای امتحان کردن تکنولوژی‌های جدیدی مانند CRM را با هدف ارتقاء سطح خود دارند.

توجه به آمارها، حاکی از اینکه کدام روش‌های فروش برای شما کارآمدتر هستند، بازاریابی مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. استراتژی‌های فروش را موثرتر به کار می‌برید و زمان و منابع خود را حفظ می‌کنید. همچنین از رقبایی که با استفاده از این ابزارها موفق شده‌اند، عقب نخواهید ماند.

بی اطلاعی از مزایای بلند مدت استفاده از CRM

شما تا قبل از استفاده از یک CRM متناسب با کسب‌وکارتان، داده‌های مفید را جمع‌آوری می‌کنید، اما نمی‌دانید چگونه از آن‌ها استفاده کنید. سیستم‌های CRM علاوه بر جمع‌آوری و حفظ داده‌ها، افزونه‌هایی را ارائه می‌دهند که به شما دید خوبی برای درک داده‌ها در حوزه فروش و بازاریابی می‌دهد.

با اختصاص بودجه برای آموزش‌های این سیستم، گذشت زمان و بهبودهایی در فروش، شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود.

برای کسب اطللاعات بیشتر در مورد مزایای نرم افزار CRM لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:

مزایای نرم افزار CRM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

021-22130288 021-26741787

برای ارتباط با ما می توانید از طریق فرم تماس در صفحه زیر اقدام نمایید.

تماس با ما